Читаєте зараз
В Україні з 11 липня не продаватимуть сигарети з ароматизаторами: що ще заборонено

В Україні з 11 липня не продаватимуть сигарети з ароматизаторами: що ще заборонено

Анастасія Могилевець

З 11 липня в Україні заборонено продаж сигарет та електронних сигарет з ароматизаторами. Крім того, будь-яка оболонка тютюнових виробів тепер має містити розширені медичні застереження, йдеться в законі №1978-XI.

Обмеження застосували ще минулого року, але у 2024-му остаточно набирають чинності більшість положень. Річ у тім, що законодавці дали можливість використати не більше 12 місяців для реалізації залишків тютюнових та нікотинових виробів, що опиняться під забороною, кажуть в Центрі громадянського представництва «Життя».

Отже, на 65% площі найбільшої сторони пачки тепер розмітять зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає про шкоду звички. Для людей, які прагнуть позбутися залежності, додадуть QR-код. Він вестиме на безоплатний сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від вживання тютюну.

З продажів зникнуть ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них, а також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

Посилення антитютюнових обмежень було погоджено Верховною Радою 16 грудня 2021 року. Згідно з глобальним опитуванням молоді, в Україні 18.4% дітей 13-15 років є теперішніми споживачами електронних сигарет, а будь-коли пробували курити електронні сигарети 40% дітей цієї вікової групи.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій