В Україні заборонені новорічні ярмарки та ялинки у жовтій та червоній зоні. Але є умови, коли можна
- По всій території України діють новорічні правила адаптивного карантину.
- Норми зробили жорсткішими навіть у жовтій зоні.
- Розповідаємо, чим повинні забезпечити організатори заходів учасників та відвідувачів.
В Україні під час новорічних свят введені більш жорстокі правила організації, проведення та відвідування масових заходів. Тобто ярмарки, ковзанки, ялинки, свята в дитсадочках та молодшій школі, а також корпоративи мають проводитися за особливих умов навіть у регіонах в жовтій зоні.
Заборона розповідає про правила, встановлені постановою Кабінету міністрів №1236 та постановою головного санітарного лікаря №18.
Жовта та червона зони: заборона на проведення масових заходів
До 6 грудня на жовтому рівні епіднебезпеки можна було проводити масові заходи за участі невакцинованих учасників чи організаторів, проте із дотриманням обмежень. Нові норми не передбачають такої можливості.
«На час карантину в Україні заборонено проведення масових заходів на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Йдеться про культурні, спортивні, розважальні, соціальні, релігійні, рекламні, наукові, освітні та інші професійні тематичні заходи», — повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.
Але якщо всі учасники та організатори отримали щеплення проти COVID-19 або мають негативний результат тестування чи сертифікат про одужання, ця норма не застосовується.
Читати більше новин в TelegramПроте існує різниця у використанні документів про щеплення для участі та проведення масових заходів на різних рівнях епіднебезпеки.
На жовтому рівні дозволяється використовувати документ про отримання однієї дози вакцини проти COVID-19: жовтий COVID-сертифікат чи довідку форми 063-О.
На червоному рівні використовувати документ про одне щеплення для участі у масових заходах заборонено. Щоб провести захід у такому випадку, необхідно, щоб всі 100% учасників та організаторів пройшли повний курс вакцинації або ж мали негативний тест чи сертифікат про одужання.
Ковід та грип: правила безпеки на масових заходах в Україні
Під час проведення таких заходів має бути визначений відповідальний за дотриманням протиепідемічних заходів. Він має забезпечити, серед іншого, недопущення до заходу/на роботу працівників, які не надали документ про щеплення або негативний результат тестування на COVID-19.
Відповідальна особа має організувати проведення температурного скринінгу працівникам під час входу до приміщення безконтактним методом. Тих, у кого температура більше 37,2 градусів або ознаки ГРВІ до роботи не допускаються.
Рекомендується збільшити кількість пунктів вхідного контролю. При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів треба організовути місця для обробки рук антисептиками, які містять понад 60% спирту, нанести маркування про забезпечення дистанції не менше 1.5 метри.
До приміщень або на територію місць проведення заходу допускаються відвідувачі (учасники) з одягнутими засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно.
Права та обов’язки організаторів та учасників заходів
Організатор заходу, серед іншого, має забезпечити:
- наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками;
- постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в службових санвузлах та санвузлах загального користування;
- вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі;
- безперебійну роботу систем вентиляції у випадку проведення заходів в приміщенні;
- централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
- розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);
- проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;
Організатори заходів та працівники зобов’язані:
- бути одягненими у засоби індивідуального захисту;
- регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за дві години;
- утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;
- самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
Вимоги щодо використання ЗІЗ та дотримання фізичного дистанціювання не поширюються на осіб, що виступають в сценічному образі на час безпосереднього проведення заходу.
Учасники масових заходів зобов’язані:
- чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;
- використовувати засоби індивідуального захисту, закриваючи ніс та рот;
- не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів, дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
- на вимогу організатора заходу, або уповноважених осіб, надати документ, що підтверджує негативний результат тестування на COVID-19 або отримання щеплення від коронавірусної хвороби.
Раніше Заборона писала про те, які дні будуть вихідними на новорічні свята та про погоду у ці дні.
Читати більше новин в Telegram