Читаєте зараз
В Україні запрацювала онлайн-платформа про усиновлення: що там можна знайти

В Україні запрацювала онлайн-платформа про усиновлення: що там можна знайти

Ilona Kivva
Автор:

Міністерство соціальної політики спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей запустили онлайн-платформу про усиновлення та сімейне виховання «Україна для кожної дитини».

Це портал, де зібрано необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання:

  • отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;
  • дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат;
  • скористатися “Лінією турботи” та знайти потрібного експерта чи експертку;
  • дізнатися про освітній онлайн-курс “Народжені серцем” для майбутніх усиновлювачів;
  • почути історії дітей і родин, які вже мають досвід усиновлення або виховання в сімейних формах.  

«Від 14 до 27% українців знають про сімейні форми виховання дітей, такі як опіка та піклування, прийомна сім’я та велика прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу, 42% — про усиновлення. А ось про патронат взагалі відомо тільки 5% нашого суспільства. Завдяки онлайн-платформі ‘Україна для кожної дитини’ ми хочемо змінити ситуацію. Наша мета — розказати, яким чином можна тут і зараз допомогти дитині, яка з тих чи інших причин залишилася без піклування батьків. Чим більше суспільство знатиме про це — тим більше можливостей буде у дітей зростати в сімейному оточенні», — каже очільниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.

Задумано, що платформа сприятиме реалізації права кожної дитини зростати в сімейному оточенні та популяризуватиме сімейне виховання. Також вона має стати дорожньою картою для родин, які хочуть допомогти дітям-сиротам та тим, що позбавлені батьківського піклування. 

Також на порталі відкрито доступ до онлайн-курсу про усиновлення «Народжені серцем». Він допоможе розібратися в усіх аспектах цього процесу: від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків. Курс безплатний і складається з чотирьох модулів та містить відеолекції.

Важливо! Онлайн-курс є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій