Читаєте зараз
В Україні жінки можуть обрати час декретної відпустки: як це працює

В Україні жінки можуть обрати час декретної відпустки: як це працює

Ilona Kivva
Автор:

Вагітні жінки в Україні за власним бажанням можуть розпочати декретну відпустку пізніше 30 тижня вагітності. Для цього достатньо подати заяву лікареві, який веде вагітність, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Раніше за бажанням продовжити працювати можна було після 30 тижня, але при цьому кількість днів відпустки зменшувалася пропорційно до кількості робочих днів. Крім того, зменшувався і розмір допомоги, оскільки він обумовлений фактичною тривалістю декрету.  

За оновленими правилами, для того, щоб піти на відпочинок після початку 30 тижня вагітності, треба подати заяву лікареві та зазначити в ній дату. З неї має бути сформовано медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Якщо пологи стануться до вказаної дати, декретна відпустка почнеться з дня пологів.

«Жінка може продовжити працювати, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Саме тоді й буде сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність і, відповідно,  нараховуватимуться соціальні виплати. Тепер частину допологової відпустки жінка зможе перенести на післяпологовий період», — пояснили в МОЗ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій