Читаєте зараз
В Україні змінили правила реєстрації автівки: що скасували з грудня 2022 року

В Україні змінили правила реєстрації автівки: що скасували з грудня 2022 року

Ilona Kivva
Автор:
  • Відвідувати сервісні центри для оформлення автомобіля в Україні буде необов’язково.
  • Процедуру експертного огляду залишать, але власник автівки зможе вибрати зручні для нього дату та час.
  • У МВС України дозволили знімати з реєстрації пошкоджені або втрачені внаслідок бойових дій автівки без техпаспорта чи номерних знаків.

В України з грудня 2022 року набудуть чинності нові правила оформлення чи перереєстрації автомобіля. Зробити це можна буде онлайн через застосунок Дія або Електронний кабінет водія. У такий самий спосіб можна буде замовляти номерні знаки на автівку: платні і безкоштовні.

Заборона розповідає про зміни у процедурі реєстрації автомобілів. 


Номерні знаки і отримання техпаспорта в Україні: що змінилося

Кабінет міністрів України дозволив замовляти номерні знаки та подавати заяви на реєстрацію/перереєстрацію автомобілів онлайн. Зміни набудуть чинності у грудні 2022 року, повідомили у Міністерстві внутрішніх справ України. Нині в країні ці послуги надаються виключно очно у сервісних центрах МВС.

«Буде доступна реєстрація та перереєстрація через Електронний кабінет водія або портал Дія. Послуга здійснюватиметься шляхом подачі в електронній формі заяви, заповнення форм якої відбуватиметься автоматично, з урахуванням відомостей, отриманих у межах електронної інформаційної взаємодії з єдиною системою МВС України. Тоді як раніше було передбачено лише заміну посвідчення водія через Дію», — пояснив заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Як створити Електронний кабінет водія (ЕКВ). Інфографіка: головний сервісний центр МВС України

Читати більше новин в Telegram

При першій чи повторній реєстрації автівки обов’язковою є процедура експертного огляду. Замовити послугу також можна буде через електронні сервіси. Потрібно буде подати спеціальну заявку, у якій вказується зручний час та дата проходження огляду. Після отримання висновків експерта, які будуть дійними до 10 днів, можна буде обирати: 

  • заповнити всі документи на автівку онлайн та отримати електронний техпаспорт у Дії;
  • виготовити пластикові документи в сервісному центрі МВС.

Оформлення номерних знаків (платних та безкоштовних) також буде доступне через Дію і Електронний кабінет.

«Два шляхи (онлайн або офлайн) надання адміністративної послуги не порушують принципу інклюзивності, а підвищують якість надання послуг завдяки розвантаженню живої черги, допомагають заощадити час клієнта та зменшити робоче навантаження на адміністратора», — вважає Драп’ятий.

Як зняти авто з державної реєстрації під час війни

Люди, чиї автомобілі були пошкоджені або втрачені внаслідок бойових дій в Україні, наприклад, згоріли чи залишилися на окупованих територіях, можуть зняти їх з державної реєстрації. Для цього потрібно звернутися до найближчого сервісного центру МВС і замовити послугу вибракування транспортного засобу.

Для чого це робити:

  • якщо автомобіль дорогий (коштував від 2 437 500 гривень) і йому не більше п’яти років, то доводиться сплачувати податок на транспорт, якого фактично вже нема;
  • якщо авто залишилося на окупованій території і воно не зняте з реєстрації, то навіть у випадку крадіжки чи використання його у злочинних цілях, ви все одно залишаєтеся його власником і можете бути притягнуті до розслідування;
  • якщо ваші номери чи автівку в цілому використовуватимуть на дорогах України, то усі штрафи доведеться сплатити вам;
  • це вигідно деяким підприємствам, на балансі яких перебувають такі автівки, для уникнення додаткового оподаткування.

Після вибракування автівки відновлення реєстрації буде неможливе.

Як вибракувати автівку. Інфографіка: регіональний сервісний центр МВС у Кіровоградській області

Які документи потрібні, щоб списати автомобіль:

  • паспорт (власника, якщо звертаєтеся особисто, або уповноваженого представника, на якого оформлено довіреність, якщо оформлюватиме списання він);
  • ІПН;
  • технічний паспорт на автівку (за наявності);
  • номерні знаки (за наявності);
  • заява встановленого зразка (заповнюється одразу у сервісному центрі).

У разі відсутності техпаспорта чи номерних знаків, потрібно:

  • для фізичних осіб — написати пояснення;
  • для юридичних осіб — надати акт службового розслідування, довіреність, копію рішення власника (для організацій з державною формою власності — згода або дозвіл на управління майном), наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування.

Автівку мають зняти з обліку протягом одного робочого дня з моменту подачі документів. Послуга є безоплатною.

Раніше Заборона розповідала про отримання водійських прав європейського зразка в Україні. Це дозволить без проблем пересуватися Європою на власних чи орендованих авто.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій