Читаєте зараз
В Україні змінилися умови вступу на бакалаврат на магістратуру

В Україні змінилися умови вступу на бакалаврат на магістратуру

Ilona Kivva
Автор:

Міністерство освіти і науки України оновило порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії чи мистецтва у 2024 році. 

Серед іншого, підвищено регіональний коефіцієнт — це коефіцієнт, на який множиться конкурсний бал, якщо вступник / вступниця обирає виш, розташований у певному регіоні. Університети поблизу зони бойових дій та постраждалих від російської агресії територій, матимуть особливий регіональний коефіцієнт: 

  • у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях — 1.07;
  • у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області — 1.04;
  • інші — 1.00. 

А от для здобуття ступеня магістра на основі вже здобутого ступеня магістра (для другої вищої освіти) вступ може відбуватися без ЄВІ та ЄФВВ, а лише за іспитами безпосередньо в закладі освіти. Це стосується освітніх програм всіх спеціальностей крім права і міжнародного права.

Для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва умовою допуску є успішне складання ЄВІ в 2024 році з оцінкою за кожний з його компонентів не менше ніж 150 балів. Альтернативним допуском може бути ЄВІ у 2023 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів. Сертифікати, що посвідчують знання іноземної мови, не надають доступу до вступу в аспірантуру в 2024 році.

Крім цього, студенти, які здобули ступінь бакалавра у 2024 році, можуть скористатися спеціальними умовами для вступу на магістратуру. Ці умови надають студентам, які:

  • зареєстровані та проживають на тимчасово окупованій території;
  • проживають в населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії;
  • проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з таких територій після 1 січня 2024 року.

Вони можуть отримати рекомендацію для зарахування на магістратуру, якщо вступають до того ж закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра.

Важливо! Останнє стосується тільки спеціальностей, визначених в переліку тих, що користуються особливою підтримкою.

Якщо в виші немає магістерської програми за спеціальністю, студенти можуть подати документи до будь-якого переміщеного (тимчасово переміщеного) закладу вищої освіти або вишу в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій