Читаєте зараз
В Україні звільнили всіх обласних воєнкомів одразу: причина

В Україні звільнили всіх обласних воєнкомів одразу: причина

Ilona Kivva
Автор:

На засідання Ради національної безпеки і оборони України 11 серпня 2023 року ухвалили рішення звільнити очільників обласних територіальних центрів комплектування (військкоматів) у всіх регіонах держави, йдеться у зверненні президента України Володимира Зеленського.

Реалізувати рішення доручили Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному. Обирати нових очільників ТЦК будуть серед військових, які брали участь у бойових діях. Кожен претендент перед призначенням пройде перевірку СБУ. Звільнені воєнкоми та посадовці, щодо яких не було виявлено порушень, за словами президента, повинні будуть повинні відправитися на фронт, щоб зберегти військові звання.

«Під час перевірки ТЦК правоохоронними органами були виявлені випадки корупції. Зокрема, під час проведення загальної мобілізації, які становлять загрозу національній безпеці України та підривають довіру до державних інституцій. Загалом уже 112 кримінальних проваджень щодо посадовців військкоматів, 33 підозри», — йдеться у повідомленні.

Президент також анонсував засідання РНБО по ВЛК, які також вже потрапили у низку скандалів.

Згідно із законодавством, призначення на посади та звільнення з посад військових комісарів АР Крим, областей та міста Києва здійснюється за поданням начальника Генерального штабу — головнокомандувача Збройних сил України посадовими особами відповідно до номенклатури посад для призначення осіб офіцерського складу, яка затверджується міністром оборони.

Військові комісаріати підпорядковуються командувачам військ відповідних оперативних командувань, начальникам відповідних територіальних управлінь; районні, міські комісаріати — вищестоящому військовому комісару. Загальне керівництво військовими комісаріатами і контроль за їх діяльністю здійснює командування Сухопутних військ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій