'
Читаєте зараз
В Україну їде Бібер: Німеччина приготувала цікаву допомогу

В Україну їде Бібер: Німеччина приготувала цікаву допомогу

Markiian Oliiarnyk
  • Мостоукладальники Biber можуть допомагати воїнам долати як природні, так і техногенні перешкоди довжиною близько 20 метрів.
  • Мостову конструкцію вони прокладають горизонтально, а не вертикально, що робить їх менш помітними для ворога.
  • Час розгортання механізму — 2-3 хвилини, навіть під ворожим вогнем.

Україна отримає від Німеччини 16 танків-мостоукладальників Biber, які посилять здатність Збройних сил долати водні перешкоди під час ведення бойових дій. Через них можна буде переправляти навіть бронетехніку, вагою до 53 тонн. Зокрема вони чудово підійдуть для перекидання відносно легких польських танків PT-91 Twardy, які Варшава може передати українським воїнам для боротьби з російською агресією.

Заборона розповідає про особливі німецькі інженерно-бойові машини.


16 мостоукладальників для України від ФРН

Міністерство оборони Німеччини 29 липня 2022 року погодило передачу Україні великої партії інженерних машин, які мають допомогти українським воїнам долати різного роду перешкоди на передовій. 

«З метою подальшої підтримки сухопутних сил України, міністерка Ламбрехт вирішила передати партію з 16 танків-мостоукладальників Biber. Їх можна використовувати для подолання водних та інших перешкод на полі бою», — йдеться у повідомлені оборонного відомства ФРН.

Як пише The Guardian, постачання перших шести систем відбудеться вже цього року, починаючи з осені. А у 2023 році мають надійти ще десять комплексів.

Читати більше новин в Telegram

Biber: чим особливі 

Мостоукладальник Biber (перекладається як «бобер») — це німецька інженерно-бойова машина, яка несе і розгортає штурмовий міст для допомоги військам при переправі через річки, протитанкові рови та інші дрібні перешкоди на полі бою. Її розробка почалася в 1965 році, а серійне виробництво почалося аж через 10 років.

За даними Military Today, машина базується на модифікованому шасі основного бойового танка Leopard 1. Замість башти на ньому встановлено систему зведення мосту.

Biber прокладає мостову конструкцію горизонтально (консольний тип), а не вертикально, як це роблять більшість інших мостоукладальників. Основна перевага такого механізму — непомітність для ворога. Також оснащений системою захисту від радіаційних, біологічних та хімічних загроз. Екіпаж — водій та командир.

Сам міст алюмінієвий і складається з двох секцій по 11 метрів (сумарна довжина — 22 м). Також він має 4 м в ширину і може бути розгорнутий під броньованим захистом протягом 2-3 хвилин навіть під час обстрілу противника. Через Biber перешкоди може перетинати гусенична або колісна техніка класу MLC-50 (колісна техніка — 52.6 т, гусенична — 45.4 т). Також з обмеженнями на такому мосту може використовуватися техніка класу MLC-60.

Загалом для Бундесверу було побудовано 105 танків-мостоукладальників Biber. Експортними операторами є Австралія, Канада та Нідерланди. Також OTO Melara побудувала за ліцензію 64 такі машини для італійської армії.

Раніше Заборона розповідала про надходження на озброєння України перших німецьких самохідних зенітних установок Gepard, які вже захищають важливі об’єкти на передовій від повітряних атак росіян.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій