'
Читаєте зараз
В Україну їдуть нові мегаефективні Gepard: Німеччина зібрала корисні подарунки

В Україну їдуть нові мегаефективні Gepard: Німеччина зібрала корисні подарунки

Ilona Kivva
Автор:
  • ФРН на початку грудня-2022 ухвалила новий пакет збройної допомоги Україні.
  • війшли артустановки Гепард. Їх ЗСУ відправляють поетапно, але з постійними тривалими затримками.
  • Техніка призначена для захисту від обстрілів з арти, але ЗСУ довели її ефективність і проти крилатих ракет та дронів-камікадзе.

Німеччина відправила Україні другу партію скорострільних гаубиць Gepard, які вважаються одними з найефективніших у своєму класі. Також українським воїнам передали бронемашини для патрулювання кордонів, польові мостоукладальники та вкрай необхідні запчастини до військових вертольотів, яких у ЄС можна знайти небагато.

Заборона розповідає про пакет військової допомоги від країни-союзниці.


Пакет допомоги від Німеччини: що передали ЗСУ у перші дні грудня-2022

Уряд ФРН 1 грудня 2022 року оновив список озброєння та іншої військової допомоги Збройним силам України. Так, артилерійський арсенал захисників поповнять сімома самохідними установками Гепард, а на додачу до них передадуть 100 000 військових аптечок. 

На озброєнні ЗСУ вже є три такі САУ, тож з новою партією техніки буде 1/3 від обіцяної Німеччиною у липні кількості. Спочатку йшлося про 50 одиниць, але через недостатню кількість боєприпасів передача зброї неодноразово відкладалася. У результат країна-союзниця домовилася про снаряди з Норвегією, однак скоротила кількість Gepard до 30.

В останні дні листопада-2022 Україна вже отримала:

Читати більше новин в Telegram
  • три самохідні бронемашини Beaver, призначені для укладання мостів;
  • 10 морських дронів;
  • бронемашини, ймовірно, Dingo — це основні легкі броньовики, які передає країні;
  • 14 000 спальних мішків;
  • 30 машин швидкої допомоги;
  • запчастини до радянських військових гелікоптерів Мі-24 — вертольоти перебували на озброєнні Німеччини до 1994 року, після були списані і перепродані союзницям по НАТО. Великий арсенал запчастин залишився законсервованим, тож, ймовірно, партія буде великою

САУ Gepard: чим особливі

Самохідні зенітні гармати надійшли на озброєння Бундесверу в 1973 році. Їх досі використовує Німеччина, Бразилія, Чилі, Йорданія, Румунія та Нідерланди, пише Military Today.

Техніка призначена для протиповітряної оборони. Вона високомобільна, тому максимально ефективна для захисту бойових підрозділів та стратегічно важливих об’єктів на передовій, наприклад, польового штабу чи тимчасової бази.

ЗСУ також довели ефективність Gepard проти крилатих ракет і бойових дронів. Приміром, щоб збити один іранський Shashed-136 потрібно в середньому 6-10 снарядів при боєкомплекті у 680 одиниць. 

Машина оснащена здвоєними 35-мм гарматами Oerlikon GDF на ремінному живленні, які забезпечують максимальну скорострільність у 550 пострілів/хвилина. Можуть стріляти двома типами снарядів, які одночасно входять у боєкомплект:

  • бронебійно-запалювальні для повітряних цілей (640 штук у БК);
  • бронебійно-запалювальні для наземних цілей (40 одиниць).

Короткі характеристики артустановки:

  • заснована на базі шасі основного бойового танка Німеччини Leopard;
  • має два радари зони дії до 15 км: пошуковий та відстежувальним (діють комплексно);
  • броня захищає від гармат малого калібру;
  • екіпаж — командир, навідник і водій.

Важливою для бойових умов особливістю є те, що двигун і трансмісію системи можна замінити за 20 хвилин в польових умовах.

Раніше Заборона розповідала про німецькі самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000, які Україні передають Німеччина, Нідерланди та Італія. Вони вважають найкращими та одними із найскорострільніших гаубиць у світі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій