'
Читаєте зараз
В Японії найпотужніший за 70 років супертайфун: моторошні кадри

В Японії найпотужніший за 70 років супертайфун: моторошні кадри

Ilona Kivva
Автор:
https://twitter.com/Brave_spirit81/status/1571402321933770756
  • На японському острові Кюсю менше ніж за добу випало стільки ж опадів, як у Лондоні за рік.
  • Через сильні пориви вітру близько 340 000 будинків залишилися без електроенергії. Авіа- та залізничні перевізники скасували рейси.
  • Під найбільшою загрозою промисловий центр Японії — регіон Токай, що неподалік Токіо.

Нанмадол став найпотужнішим за останні 70 років та отримав класифікацію супертайфуну, що еквівалентно ураганам найвищого рівня небезпеки. Він спричинив численні руйнування та підтоплення на заході Японії. Найбільше постраждав третій за величиною острів країни Кюсю, де проживає близько 13 мільйонів людей. 

Заборона розповідає про природний катаклізм, що обрушився на дружню Україні державу.


Тайфун Нанмадол накрив регіон Кюсю 18 вересня

Стихія вдарила по заходу країни у ніч з 18 на 19 вересня. Сильні дощі та штормовий вітер спочатку накрили Кагосіму, що на півдні острова Кюсю — третього за величиною у Японському архіпелагу. Далі негода поширилася на увесь острів, пише Reuters.

Японський острів Кюсю. Фото: скриншот Google Map

Швидкість поривів вітру у зоні тайфуну подекуди досягла 234 км/годину. Об’єднаний центр попередження про тайфуни США (JTWC) класифікував Нанмадол як супертайфун — це еквівалентно найпотужнішим ураганам четвертої та п’ятої категорій.

На Кюсю вже випало близько 500 мм опадів. Для порівняння, у Лондоні 600-700 мм випадає протягом року. Через зливи річка в префектурі Міядзакі розлилася, затопивши поля, дороги та будинки у прибережних зонах. Близько 340 000 домогосподарств залишилися без електроенергії, а авіа та залізничні перевізники екстрено скасували або перенесли усі рейси.

Читати більше новин в Telegram

У ​​районах Кагосіма, Міядзакі, Оіта, Кумамото та Ямагуті було оголошено п’ятий рівень тривоги — найвищий за японською шкалою попередження про катастрофу. Влада країни видала наказ евакуювати близько 9 мільйонів людей з Кюсю, Сікоку та регіону Тюгоку на острові Хонсю — найбільшому в архіпелазі.

Нанмадол, за прогнозами Японського метеорологічного агентства (JMA), рухатиметься на північний схід зі швидкістю приблизно 15 км/год: повністю пройде через острів Хонсю, зокрема досягне регіону Токай, який вважається промисловим центром країни. Там очікується до 400 мм опадів. За кілька днів після цього супертайфун переміститься у Тихий океан і стихне.

Острів Хонсю — головний та найбільший острів у Японському архіпелагу. Фото: скриншот Google Map

Раніше Заборона розповідала про смертоносний землетрус, який спричинив численні руйнування у гірських районах Афганістану та призвів до смерті понад тисячі людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій