Читаєте зараз
В Японії понад 70 людей ушпиталені через харчову добавку: почалось велике розслідування

В Японії понад 70 людей ушпиталені через харчову добавку: почалось велике розслідування

Ilona Kivva
Автор:

В Японії десятки людей потрапили до лікарні, ще одна людина померла після вживання таблеток Red Yeast Cholesterol Help. Фармакологічна компанія розслідує причину, яка призвела до погіршення здоров’я клієнтів, пише BBC.

Препарат був розроблений на основі beni kōji – різновиду ферментованого цвіллю рису. Він має червоний колір, тож у Японії його використовують як традиційний барвник для харчових продуктів. Продукт Red Yeast Cholesterol Help з’явився на полицях магазинів у лютому 2021 року. Компанія продала більше мільйона упаковок.

Фірма Kobayashi Pharmaceutical закликала клієнтів припинити використання капсул, що рекламувалися як харчові добавки для зниження рівня холестерину та артеріального тиску. Керівництво підозрює, що проблема трапилась через раніше не виявлені токсичні речовини у формулах, використаних у виробництві.

Щонайменше одна людина померла від захворювання нирок, протягом останніх трьох років вона вживала Red Yeast Cholesterol Help, повідомили родичі. Ушпиталені японці повідомляли про такі симптоми, як зміна кольору сечі, набряки кінцівок і втома. Компанія вже виступила з публічним вибаченням перед аудиторією та створила гарячу лінію для постраждалих від ліків клієнтів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій