Читаєте зараз
В Японії всі громадяни через 500 років матимуть однакове прізвище: як таке можливо

В Японії всі громадяни через 500 років матимуть однакове прізвище: як таке можливо

Ilona Kivva
Автор:

В університеті Тохоку провели дослідження, результати якого показали: якщо Японія продовжить наполягати, щоб пари вибирали одне прізвище, до 2531 року кожен буде відомий як «Сато-сан», пише The Guardian.

Роботу було проведено у рамках кампанії з оновлення цивільного кодексу країни. Він датується кінцем 1800-х років. Згідно з документом, подружжя не можу мати різні прізвища.

Керівник дослідження Хіроші Йосіда визнав, що його прогнози базуються на кількох припущеннях. Водночас він сказав, що ідея полягала в тому, щоб за допомогою цифр пояснити потенційний вплив нинішньої системи на японське суспільство.

«Якщо всі стануть Сато, до нас, можливо, доведеться звертатися по іменах або за номерами. Я не думаю, що це буде гарний світ для життя», — зауважив науковець.

Станом на кінець березня 2023 року Сато вже і так було найпопулярнішим в Японії прізвищем — на нього припадає 1.5% від загальної кількості населення. На другому місці Сузукі.

Згідно з підрахунками, частка японців Сато збільшилася в 1.0083 раза з 2022 до 2023 року. Якщо припустити, що показник залишиться постійним і закон про прізвища не зміниться, приблизно половина населення Японії носитиме його в 2446 році, а вже у 2531-ому ця кількість сягне 100%.

Цікаво! Подружжя в Японії мають право вибрати, яке прізвище візьмуть обоє під час одруження, але в 95% випадків його змінює саме жінка.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій