Читаєте зараз
В Японії застрелили експрем’єра: усі подробиці

В Японії застрелили експрем’єра: усі подробиці

Ilona Kivva
Автор:
  • Сіндзо Абе двічі обіймав посаду прем’єр-міністра Японії і двічі встановив своєрідні історичні рекорди.
  • Під час першої каденції він став наймолодшим очільником японського уряду в історії, а під час другої —  урядовцем, який найдовше перебував на цій посаді.
  • Сіндзо Абе засуджує повномасштабне вторгнення РФ та підтримує інтеграцію України у НАТО.

У Японії 8 липня 2022 року застрелили експрем’єр-міністра Сіндзо Абе. Це сталося, коли він виступав на вулиці з публічною промовою. Стрілок, ймовірно, є колишнім військовим Морських сил Японії. Його мотиви невідомі.

Заборона розповідає подробиці трагічного інциденту у місті Нара.


Сіндзо Абе вбито: 8 липня

У японському місті Нара 8 липня 2022 року під час публічного виступу на вулиці вистрелили у експрем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе. Зловмисник двічі влучив політику у спину із рушниці, повідомляє телеканал NHK. Це сталося близько 11:30 ранку за місцевим часом (5:30 за Києвом). За словами кореспондентки, що перебувала на місці, вона почула постріли, після чого Абе втратив свідомість.

За інформацію BBC, політика одразу ж госпіталізували до найближчої лікарні. Він перебуває у стані зупинки серцево-легеневої системи — у Японії цим терміном називають клінічну смерть.

Правоохоронці затримали стрілка. Він не намагався втекти. За даними ЗМІ, ним виявився 41 річний місцевий житель Тецуя Ямагамі. Його мотиви поки невідомі. Ймовірно, він є колишнім членом Морських сил самооборони Японії.

Читати більше новин в Telegram

Після інциденту усім міністрам, які були з робочими поїздками у різних частинах країни, було наказано негайно повернутися до Токіо.

Хто такий Сіндзо Абе

Сіндзо Абе двічі очолював японський уряд. Вперше — у 2006 році. Він став наймолодшим прем’єром в історії країни, але буквально за рік подав у відставку через скандали у партії. Вдруге був обраний прем’єр-міністром у 2012 році і пропрацював на посаді до 2020 року, що є найдовшим терміном в японській історії. У відставку пішов через проблеми зі здоров’ям, але зберігав вагомий вплив у Ліберально-демократичній партії, яка є керівною у Японії, та продовжував очолювати одну з фракцій навіть після відставки.

У 2015 році Абе відвідував Україну і ще тоді рішуче засудив усі прояви агресії з боку Росії. Після повномасштабного вторгнення РФ, Сіндзо заявив, що цього б не сталося, якби Україна була членом НАТО.

Він також засуджував бездіяльність ООН під час збройних конфліктів. «По-перше, реальність полягає в тому, що Рада Безпеки ООН не функціонує, коли відповідна країна є постійним членом Ради. В Японії була загальноприйнятою ідея, що ООН повинна використовувати свої повноваження та працювати над запобіганням таким конфліктам або розв’язувати їх після того, як вони виникли», — сказав він у травні в інтерв’ю The Economist.

Смерть Сіндзо Абе: реакція світових лідерів

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття народові Японії та родині політика.

Жахлива новина про жорстоке вбивство колишнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе. Я висловлюю свої глибокі співчуття його родині та народу Японії в цей важкий час. Цей жахливий акт насильства не має виправдання.

Колишній президент США Барак Обама пригадав історичний момент з відвідування Хіросими та Нагасаки.

Президент Румунії Клаус Вернер Йоганніс рішуче засудив розстріл експрем’єр-міністра Японії.

«Вкрай приголомшений і засмучений новиною про мерзенний напад на Сіндзо Абе. Мої думки з його родиною та близькими», — написав у Twitter прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель назвав напад на колишнього очільника японського уряду боягузством, а самого Сіндзо Абе — справжнім другом та захисником демократичних цінностей.

«Я був шокований, почувши повідомлення про напад на колишнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе. Мої молитви з ним, його сім’єю і народом Японії», — висловився прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер.

Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте теж була шокована трагічною подією та висловила співчуття родині політика на народу Японії.

Раніше Заборона розповідала про вбивство окупантами старости Мотижина Ольги Сухенко. Прокурори та спецслужбовці ідентифікували вісьмох російських військових, причетних до злочину.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій