Читаєте зараз
В ЄС обговорили санкції проти Ізраїлю: що вирішили

В ЄС обговорили санкції проти Ізраїлю: що вирішили

Анастасія Могилевець

Міністри закордонних справ Європейського Союзу вперше взяли участь у дискусії щодо санкцій проти Ізраїлю через військову операцію у Секторі Гази, пише Politico.

Проти Тель-Авіву можуть запровадити санкції, якщо він не дотримуватиметься міжнародного гуманітарного права, розповів міністр закордонних справ Ірландії Мішель Мартін. Через бойові дії у Секторі Гази триває гуманітарна криза, оскільки в анклав майже не поступає допомога.

Міжнародний суд ООН 24 травня постановив, що Тель-Авів повинен негайно припинити свій наступ на Рафах, що на півдні Сектору Гази. Від країни вимагають відкрити прикордонний пункт, щоб дозволити гуманітарній допомозі безперешкодно надходити до Смуги.

Згодом Ізраїль продовжив свою операцію на півдні Сектора Гази та 27 травня атакував табір біженців. Тоді загинули щонайменше 45 палестинців. Лідери ЄС широко засудили ці дії Ізраїлю. Мішель Мартін зазначив, що на засіданні ЄС начебто вперше відбулась серйозна дискусія стосовно обмежень для держави.

Міністри закордонних справ вирішили скликати засідання Ради асоціації ЄС — Ізраїль, щоб європейські політики могли висловити серйозну стурбованість і домогтися від Ізраїлю відповіді щодо виконання наказів суду.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій