Читаєте зараз
В ЄС ухвалили 14-й пакет санкцій проти РФ

В ЄС ухвалили 14-й пакет санкцій проти РФ

Анастасія Могилевець

Рада Європейського Союзу 24 червня схвалила вже 14-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії у відповідь на її війну в Україні, повідомляє інституція.

Заходи стосуються галузей енергетики, фінансів та торгівлі. Вони мають ускладнити обхід раніше введених обмежень ЄС. До санкційного списку додали ще 116 фізичних та юридичних осіб, відповідальних за російську агресію в Україні.

Європейські партнери заборонять перевантаження російського зрідженого природного газу на території ЄС, звідки його доставляли в треті країни. Це торкнеться як перевантаження з судна на судно, так і перевезення з судна на берег. Єврокомісія стежитиме за розробкою і виконанням цього рішення та може запропонувати пом’якшувальні заходи.

Також ЄС заборонить нові інвестиції, надання товарів, технологій і послуг для завершення проєктів Arctic LNG 2 і Murmansk LNG. Вводяться обмеження на імпорт російського газу через термінали ЄС, не підключені до системи природного газу. Відтепер компанії блоку мають гарантувати, що їхні дочірні компанії в третіх країнах жодним чином не допомагають РФ уникати санкцій.

Посли ЄС погодили перелік обмежень 20 червня. Посадовці з 27 країн ЄС понад місяць обговорювали пакет, що максимізує вплив чинних санкцій шляхом закриття лазівок. Погодження блокувала Німеччина нібито через внутрішні розбіжності між МЗС країни та офісом канцлера. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій