Читаєте зараз
В ЄС відбулися вибори в Європарламент: які попередні результати

В ЄС відбулися вибори в Європарламент: які попередні результати

Анастасія Могилевець

У країнах Європейського Союзу 9 червня завершилося голосування на виборах до Європарламенту. Попередньо, Європейська народна партія (ЄНП) посіла перше місце. Згідно з прогнозом, що базується на даних з 22 країн об’єднання, ЄНП отримує 189 мандатів.

Кількість депутатів у ЄП. Інфографіка: Deutsche Welle

Електорат обирав 720 членів Європарламенту — на 15 більше, ніж на попередніх виборах, але менше, ніж 751 євродепутат, який був в парламенті до виходу Великої Британії. Явка на виборах-2024 склала близько 51%. Під час минулих виборів 2019 року результат оцінювався у 50.66%.

У Німеччині партія канцлера Олафа Шольца посіла третє місце після проросійської «Альтернативи для Німеччини». На першому місці опозиційний «Консервативний Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз» із 29.5% голосів. Соціал-демократична партія (СДПН) Шольца йде третьою з 14%, «Альтернатива для Німеччини» має 16.5%.

Президент Франції Емманюель Макрон розпустив парламент через перемогу праворадикальної партії «Національне обʼєднання» Марін Ле Пен (31.5%). Партія Макрона набрала вдвічі менше голосів (15.2%). Вибори призначені на 30 червня та 7 липня.

В Австрії ймовірним переможцем стане проросійська Партія свободи. Вона посідає перше місце з 27%. За друге місце борються керівна консервативна Народна партія з 23.5% і Соціал-демократична партія з 23%.

У Словаччині на виборах перше місце посіла словацька опозиційна партія «Прогресивна Словаччина» (27.8%), партія прем’єр-міністра Роберта Фіцо SMER на другому місці з 24.8%. У Греції першість втримав рух «Нова Демократія» голови уряду Кіріакоса Міцотакіса В Іспанії перемагає опозиційна Народна партія.

Вибори також проходили в Польщі, Бельгії, Нідерландах, Болгарії, Хорватії, Кіпрі, Данії, Естонії, Фінляндії, Греції, Угорщині, Литві, Люксембурзі, Португалії, Румунії, Словенії, Швеції тощо. Наразі відомі попередні результати згідно з екзитполами. Офіційні підсумки підіб’ють до кінця 10 червня.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій