'
Читаєте зараз
В Євросоюзі можуть почати контролювати роботу Telegram: хто цим займеться

В Євросоюзі можуть почати контролювати роботу Telegram: хто цим займеться

Анастасія Могилевець

Моніторинговим органом, який наглядатиме за роботою Telegram, може стати Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT). Очікується, що в цьому питанні він відповідатиме за всю Європу, пише De Standaard.

«Припустімо, що хтось у Нідерландах є в Telegram-каналі, який закликає до насильства проти синагоги чи мечеті, надсилає звіт у Telegram, але бачить, що з цим нічого не робиться, – він або вона може подати скаргу в BIPT», – розповів представник офісу захисту прав даних AWO.

Бельгійську організацію розглядають як наглядовий орган для Telegram через закон ЄС про цифрові послуги, ухвалений у 2022 році. Документ має регулювати модерації контенту в подібних застосунках та боротися з незаконним контентом.

Так, компанії-власники соцмереж, які базуються за межами блоку, мають бути представлені в Європі. Telegram, офіс якого розташовується в Дубаї, обрав своїм представником в ЄС бельгійську компанію EDSR. Тож і бельгійський регулятор BIPT буде вповноважений здійснювати нагляд за Telegram. Якщо соцмережа не дотримуватиметься правил, на неї можуть накласти штраф.

BIPT все ще очікує офіційного призначення компетентним органом. Це має статися протягом кількох днів після оголошення в офіційному віснику Бельгії Staatsblad.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій