'
Читаєте зараз
Ватикан дозволив трансгендерам хреститися і не тільки

Ватикан дозволив трансгендерам хреститися і не тільки

Tetiana Cherevko

Трансгендери можуть бути хрещеними батьками при римо-католицькому хрещенні, свідками під час релігійних вінчань, а також хреститися самі, пише Reuters.

«Трансгендерні люди можуть бути охрещеними за певних умов і доки ‘немає ризику викликати публічний скандал чи дезорієнтацію серед вірних’. Також вони можуть бути хрещеними батьками на розсуд місцевого священника, а також свідками під час вінчання, але місцевий священник повинен проявляти ‘пастирську розсудливість’ у своєму рішенні», — йдеться в офіційному листі Ватикану.

Людина, яка перебуває в одностатевих стосунках, також може бути свідком на католицькому вінчанні. Кажуть, що церковне канонічне законодавство не містить жодних заборон щодо цього.

Щодо хрещення дитини, яку виховує одностатева пара, Ватикан відповів, що для цього повинна бути «обґрунтована надія, що вона буде виховуватися в католицькій релігії». А на питання, чи може людина, яка перебуває в одностатевих стосунках, бути хрещеним батьком відповіли, що вона повинна «вести життя, яке відповідає вірі».

Щодо шлюбу католицька церква має чітку позицію — це нерозривний союз виключно між чоловіком і жінкою, а от одностатеві стосунки вважаються гріховними. Водночас благословляти їх, за словами Папи Франциска, не заборонено за певних умов. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій