Важка праця та насилля. Як в Україні замість реабілітаційного центру потрапляють в рабство
- В Україні викрили чергову ОЗГ, що під виглядом реабілітації брала людей в рабство.
- Схема вже звична: пропонували людям послуги зі зцілення, натомість змушували працювати.
- Людей утримували без зв’язку, за непокору залякували, били, навіть катували.
Правоохоронці виявили чергову злочинну організацію, що діяла на Харківщині. Наркозалежні за гроші поступали на лікування в реабілітаційні центри, але потрапляли в фактичне рабство.
Заборона розповідає про схему незаконного утримання людей із залежністю під виглядом реабілітації в Україні.
Роботи на будівництві замість реабілітації: деталі
На Харківщині група зловмисників під виглядом лікування наркозалежних осіб використовувала пацієнтів як робочу силу, повідомила пресслужба Національної поліції України.
«Злочинна група у складі п’яти осіб, зловживаючи довірою громадян, за щомісячну винагороду пропонувала послуги по зціленню від наркозалежності. Замість цього члени угруповання систематично примушували наркозалежних працювати на будівельних об’єктах Харкова», — розповіли в Нацполіції.
Людей позбавляли усіх засобів зв’язку та обмежували спілкування з рідними. Якщо особа висловлювала непокору, на неї фізично і морально тиснули.
Читати більше новин в TelegramУ цій справі проведено десять обшуків у реабілітаційних центрах, знайшли 12 потерпілих, яких утримували і примушували працювати. Учасникам схеми повідомили про підозру за чотирма фактами торгівлі людьми та 12 фактами незаконного позбавлення волі. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі із можливою конфіскацією майна. Матеріали справи скеровані до суду.
Псевдореабілітація в Україні: що відомо
Це не перший подібний випадок, коли викрито реабілітаційні центри, де експлуатували людей з алко- та наркозалежністю. Так, у липні 2020 року на Івано-Франківщині правоохоронці припинили функціонування закладів, де за гроші незаконно утримували алко- та наркозалежних осіб. За даними слідчих, учасники угруповання у публічних місцях розповсюджували оголошення про надання допомоги у подоланні залежності. Згодом пацієнтів розміщували у приватних будинках.
«Утримувані проживали у кімнатах по кілька осіб в умовах казарменого положення. Лише іноді їх випускали у двір, але й там вони знаходились під пильним наглядом. Усі документи відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по мобільних телефонах контролювались», — повідомили у поліції.
У березні 2021 року на Київщині викрили групу осіб, які примусово утримували людей із залежністю у реабілітаційному центрі. Як розповіли правоохоронці, замість медичної терапії пацієнти піддавались катуванню та перебували в умовах позбавлення волі. Також поліція встановила, що так званий центр не мав дозвільної документації на ведення будь-якої медичної практики.
У вересні 2021 року Суспільне повідомило про мережу реабілітаційних центрів від Міжнародної антинаркотичної асоціації (МАА), де незаконно утримували людей. За даними журналістів-розслідувачів, цю мережу публічно підтримували президент України Володимир Зеленський та ексзаступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі. Колишні пацієнти центрів МАА розповіли, що їх викрадали, утримували в загратованих приміщеннях.
Раніше Заборона розповідала про викриття масштабної схеми з викрадення людей на Одещині, організаторами якої виявилися правоохоронці.
Читати більше новин в Telegram