'
Читаєте зараз
Вбивство Володимира Вакуленка на Харківщині: що з’ясувало слідство

Вбивство Володимира Вакуленка на Харківщині: що з’ясувало слідство

Ilona Kivva
Автор:

Прокуратура ідентифікувала двох російських військових, причетних до вбивства чотирьох людей під час окупації Харківщини. Серед жертв — дитячий письменник Володимир Вакуленко, колишній учасник АТО та ще двох чоловіків.

Це командир четвертої роти четвертого батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву «ЛНР» на позивний «Лев» та його підлеглий «Удод». Вони у 2022 році перебували в окупованому селі Капитолівка Ізюмського району.

«22 березня 2022 року окупанти приїхали до його будинку та провели обшук. Після цього вони затримали письменника та його 14-річного сина. Їх намагались схилити до співпраці ‘з новою владою’. Отримавши відмову, вони змусили чоловіка зняти з себе одяг для виявлення татуювань з українською символікою. Вкотре отримавши відмову, відвезли назад письменника разом з його сином. 24 березня росіяни повернулись і знову затримали Вакуленка. ‘Лев’ наказав своєму підлеглому-кулеметнику застрелити його», — розповіли у Генпрокуратурі.

Стрільцем, за інформацією слідства, був саме «Удод» — стріляв з пістолета Макарова. Внаслідок отриманих вогнепальних поранень Володимир Вакуленко помер на місці.

Інших трьох жертв тримали в антисанітарних умовах у погребі. Після тортур їх відвезли до лісу, де двох застрелили з пістолета, а одного забили на смерть.

Російським військовим повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 27, ч. 1, ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

Встановлено, що всі злочини «Лев» та «Удод» вчиняли у групі з іншими російськими військовими, ідентифікація яких триває.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій