Читаєте зараз
Вчені назвали неочікувані наслідки затяжного COVID-19

Вчені назвали неочікувані наслідки затяжного COVID-19

Ilona Kivva
Автор:
  • Довготривалий коронавірус вкрай важко діагностувати, адже він має понад 200 симптомів.
  • У близько 15% інфікованих ковід перетікає у затяжний стан і супроводжується болями у тілі.
  • Будь-яка хвороба із больовими відчуттями може спричинити запалення мозку. Це є доведеною причиною виникнення депресій.

Американські науковці вважають, що довгий перебіг коронавірусної хвороби може бути напряму пов’язаний з виникнення депресивних станів та призводити до самогубств. Так, у США люди з затяжним COVID-19 вдвічі частіше отримують рецепти на антидепресанти, аніж люди, які швидко видужали.

Заборона розповідає про дослідження науковців.


Постковідні депресії: дослідження науковців

Затяжний коронавірус — це тяжкий стан, який важко діагностувати. Під час нього можуть появлятися понад 200 симптомів, деякі з яких нагадують інші хвороби. Серед найпоширеніших: виснаження та когнітивні розлади, болі у тілі, лихоманка та прискорене серцебиття, пояснили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Більшість хворих на COVID-19 з часом одужують, однак близько 15% інфікованих, за даними Інституту показників і оцінки здоров’я університету Вашингтона (IHME), відчувають симптоми навіть через рік після того, як захворіли. 

Такий тривалий коронавірус може бути напряму пов’язаний з підвищеним ризиком психічних захворювань і самогубств, пише Reuters. Проблема ще не є достатньо вивченою, адже науковці тільки нещодавно почали проводити дослідження. Але американська компанія Truveta, що займається медичною інформацією, провела для видання аналіз і з’ясувала, що пацієнти з тривалим COVID-19 майже вдвічі частіше отримують рецепт на антидепресанти від лікарів впродовж 90 днів після первинного діагнозу, ніж люди, які швидко здолали хворобу. Аналіз базувався на даних 20 основних лікарняних систем США, які включають медичну інформацію понад 1.3 мільйона дорослих із діагнозом коронавірус та 19 000 із діагнозом затяжний COVID-19.

Читати більше новин в Telegram
Як уникнути погіршення психологічного стану при коронавірусі. Інфографіка: МОЗ України

Будь-яка перенесена хвороба, особливо та, що пов’язана із болями, може спричинити запалення мозку. Це часто викликає депресивні стани та може призвести до самогубства, каже психіатр-суїцидолог Лео Шер.

«Я впевнений, що тривалий COVID пов’язаний із суїцидальними думками, спробами самогубства, планами самогубства та ризиком смерті від самогубства. У нас просто немає епідеміологічних даних. Але ми повинні поставитися до цього серйозно», — зазначив лікар.

Національні інститути охорони здоров’я США почали відстежувати вплив коронавірусу на психічне здоров’я в рамках дослідження RECOVER. 

«Ми знаємо, що люди з хронічними захворюваннями сприйнятливі до суїцидальних думок, спроб самогубства та завершення самогубства. Є певні докази того, що COVID-19  може спричинити запалення мозку, яке пов’язують із самогубствами та депресією, навіть серед людей, у яких захворювання було відносно легким. Можуть бути прямі, певним чином, токсичні ефекти вірусу, і частково це буде запалення», — сказав один з учасників дослідження психіатр Річард Галлахер.

Раніше Заборона розповідала про прогноз ВООЗ що розвитку пандемії коронавірусу у майбутньому. В організації розглядають три найбільш ймовірні сценарії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій