Вчені назвали вісім кроків, які можуть сповільнити старіння: що треба робити
- Біологічний вік виражає зношеність організму та реальний фізичний стан людини. Виявилося, що він суттєво залежить від здоров’я серця.
- Середній фактичний вік людини зі здоровою серцево-судинною системою становив 41 рік, а біологічний (або фенотиповий) — 36 років.
- Є прості правила, які допоможуть сповільнити старіння організму принаймні на 5 років.
Суттєво сповільнити зношення організму може перш за все здоровий спосіб життя. Йдеться не тільки про заняття спортом, а й про повноцінний сон, харчування та періодичний чекап організму.
Заборона розповідає про відкриття вчених зі США.
Біологічний вік: що на нього впливає
Колумбійський університет представив аналіз, згідно з яким процеси старіння в організмі можна уповільнити. Висновки вчених засновані на даних понад 6 500 учасників дослідження.
Виявилось, що ключовим чинником, який впливає на біологічний вік людини є здоров’я серцево-судинної системи. Воно також може яскраво відображати стан печінки, нирок, імунної системи, а також рівень стресу.
«Ми виявили, що краще здоров’я серцево-судинної системи пов’язане з уповільненим біологічним старінням, виміряним за фенотиповий вік. Ми також виявили зв’язок: коли здоров’я серця покращується, біологічне старіння сповільнюється, — прокоментував результати старший автор дослідження, доцент кафедри епідеміології в Школі громадської охорони здоров’я Мейлмана в Ірвінговому медичному центрі Колумбійського університету Нур Макарем.
Читати більше новин в TelegramТак, середній фактичний вік людини зі здоровою серцево-судинною системою становив 41 рік, а біологічний (або фенотиповий) — 36 років. Тобто старіння сповільнилось на 5 років. Схожа ситуація з даними тих, у кого серцево-судинна система погана: середній фактичний вік становив 53 роки, хоча біологічний складав 57. Вчені також виявили, що фенотиповий вік корелює з ризиком передчасної смерті людини.
Кроки, щоб сповільнити старіння: топ-8
В Американській кардіологічній асоціації (АНА) сформулювали прості кроки, які допоможуть сповільнити старіння. Згідно з дослідженням, навіть поступові зміни покращують здоров’я серця та допомагають уповільнити старіння:
- покращуйте харчування — зменште споживання солі, алкоголю та уникайте доданого цукру;
- ведіть активний спосіб життя — необхідно щонайменше 150 хвилин на тиждень у помірної та інтенсивної фізичної активності;
- відмовтесь від тютюну — у США паління — головна причина передчасної смертності;
- якісний сон — необхідно спати від семи до дев’яти годин щодоби;
- контроль ваги — здоровий індекс маси тіла (ІМТ) становить від 18,5 до 25 пунктів;
- слідкуйте за рівнем холестерину — для дорослих рекомендований рівень — менше ніж 100. Для осіб, що перенесли інфаркт чи інсульт — менш як 70;
- контролюйте рівень цукру в крові — здоровий показник — до 100 мг/дл. Рівень від 100 до 125 свідчить про підвищений ризик діабету другого типу;
- слідкуйте за артеріальним тиском — оптимальні показники: менше ніж 120 мм рт. ст. для систолічного тиску та менш як 80 мм рт. ст. для діастолічного.
«Що приємно в цьому дослідженні, так це те, що воно показує, що, роблячи щось для свого серця, ви також бачите покращення в інших органах, як-от печінка та нирки. Знання того, що дотримання восьми рекомендацій може сповільнити старіння людини, може надихнути деяких спробувати покращити свій спосіб життя», — сказав клінічний директор Центру профілактики серцево-судинних захворювань в NYU Langone Health Говард Вайнтрауб.
Раніше вчені думали, що здоров’я серцево-судинної системи на 50% залежить від спадковості та на 50% від способу життя. Тепер вони приходять висновку, що звички та поведінка людини може бути важливішою за генетичний фактор.
Раніше Заборона розповідала про вплив стресу на організм: він може призвести навіть до інсульту.
Читати більше новин в Telegram