'
Читаєте зараз
Вчені створять спеціальну роборуку, яка допоможе шукати життя на Марсі 

Вчені створять спеціальну роборуку, яка допоможе шукати життя на Марсі 

Ilona Kivva
Автор:
  • Sample Transfer Arm доєднається до марсохода Perseverance у місії з вивчення Червоної планети.
  • У разі успіху роботизована рука стане інновацією, адже вона буде оснащена датчиками та камерами, що дозволять пристрою працювати абсолютно автономно.
  • Головним завданням роборуки буде перемістити зразки ґрунту у контейнер та надійно закріпити його у космічному кораблі, який доставить їх на Землю. 

У Європейському космічному агентстві створюють робота, який стане справжнім ноу-хау у сфері вивчення космосу. Він виглядає як людська рука та побудований за тим же принципом, що і частина тіла. Першою місією, у якій використають роботизовану руку стане дослідження ґрунту Червоної планети, у якому пристрій відіграє ключову роль.

Заборона розповідає про новаційну розробку ESA для вивчення космосу.


Роботизована космічна рука: для чого потрібна розробка ESA

Європейське космічне агентство спільно з італійськими вченими з аерокосмічної компанії Leonardo розпочали роботу над роботизованої руки Sample Transfer Arm, яка зможе працювати у космосі, пише BBC.

Вже створено перший прототип, на базі якого здійснюватимуться подальші вдосконалення. Робот має великий діапазон рухів і побудований за моделлю людської руки з плечовими, ліктьовими та зап’ястковими суглобами. Її довжина 2.5 метра. Рука також оснащена камерами і датчики, які діють як очі та мозок. У ESA кажуть, що завдяки такому рішенню робот зможе працювати максимально автономно. Його також буде адаптовано, щоб витримувати велику кількість пилу та екстремальні температури на Марсі від -130°C до +70°C.

Прототип роботизованої руки Sample Transfer Arm, створений ESA та компанією Leonardo. Фото: ESA

За задумом, Sample Transfer Arm допоможе марсоходу Perseverance зібрати та доставити на Землю зразки ґрунту з поверхні Червоної планети:

Читати більше новин в Telegram
  • робот збиратиме пробірки зі зразками з марсохода;
  • поміщатиме їх у спеціальний контейнер;
  • зможе завантажити та закріпити його на космічному кораблі, який доставить ґрунт на нашу планету.

«Поводження з дорогоцінними марсіанськими зразками та підготовка їх до доставки під час екстраординарної подорожі з Марса на Землю — це дивовижний подвиг. Від моменту створення до перших кроків на Марсі ця роботизована рука стане свідченням величезного досвіду та ноу-хау. Sample Transfer Arm стане тією рукою допомоги, яка виведе планетарну науку на новий рівень», — сказав Девід Паркер, директор ЄКА з досліджень людей і роботів.

Згідно з планом, рука роботизована рука буде доставлена на Марс у 2025 році, а зразки опиняться у вчених до 2033 року.

Дослідження космічної породи допоможе науковцям дізнатися більше про Марс, а також зробити аналіз на наявність у ґрунті слідів мікроорганізмів чи інших ознак того, що на Червоній могло коли-небудь існувати життя.

Раніше Заборона розповідала про початок головної місії Perseverance — пошуків слідів життя на Марсі. Вчені вважають, що найімовірніше вони можуть міститися у дельті кратера Єзеро.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій