Вчені зробили прорив в хворобі, що вбиває найбільше людей в Україні
- Американські вчені з’ясували, що за самовідновлення серця після інфаркту відповідають імунні клітини.
- Ці макрофаги виробляють спеціальний білок, який сприяє загоєнню серцевого м’яза.
- Це відкриття дозволить покращити методики лікування серцево-судинних хвороб, зокрема серцевої недостатності.
Захворювання серцево-судинної системи є одними з найбільш поширених причин смертності та інвалідності в усьому світі. Найбільше українці помирають саме від інфарктів та серцевої недостатності. Сучасні методи лікування певною мірою допомагають одужувати, але вони не здатні усувати першопричини. Однак, схоже, американські вчені наблизилися до розв’язання цієї загадки і зрозуміли принципи, за якими серце може само себе лікувати.
Заборона розповідає про революційне відкриття науковців з США.
Регенерація серця: дослідження вчених США
Група дослідників з Північно-Західного університету (Іллінойс) з’ясувала, яким чином людське серце відновлюється після серцевого нападу, пише ScienceAlert.
Дослідження виявило, що у процесі регенерації ключову роль відіграють так звані макрофаги. Це спеціальні клітини, які можуть знищувати бактерії та чужорідні частинки в організмі, а також відмерлі клітини. Саме вони першими розпочинають відновлювальний процес серцевого м’яза після інфаркту, продукуючи особливий тип білка — VEGFC (фактор росту ендотелію судин C).
«Ми виявили, що макрофаги або ж імунні клітини, поспішають до серця одразу після серцевого нападу, щоб поглинути пошкоджені або мертві клітини. А білок VEGFC, який вони індукують, запускає процес утворення нових лімфатичних судин і сприяє загоєнню серця», — розповів дослідник з Північно-Західного університету Едвард Торп.
Читати більше новин в TelegramОднак не всі макрофаги здатні виробляти цей спеціальний білок. І ті, які цього не роблять, викликають запалення ушкодженої ділянки, яка може завдати ще більшої шкоди серцю та навколишнім тканинам. У ході лабораторних експериментів на мишах американські вчені навчилися їх розрізняти, що стало важливим кроком до майбутнього вдосконалення методів лікування хвороб, пов’язаних із серцем.
Лікування серцевої недостатності
У наступному дослідженні вчені вивчатимуть, як збільшити кількість корисних макрофагів у серці та зменшити або взагалі усунути ті імунні клітини, які шкодять серцю, щоб збільшити шанси на швидше одужання.
Подальше вивчення макрофагів дозволить дізнатися, як виникають серцево-судинні хвороби, зокрема серцева недостатність. Це такий патологічний стан, який настає після серцевого нападу, коли орган не може нормально перекачувати кров по тілу.
«Ми працюватимемо над тим, щоб краще зрозуміти прогресування серцевої недостатності після серцевого нападу. Ми хочемо знайти спосіб ефективно втручатися на ранньому етапі, щоб серце швидше відновлювало свою нормальну роботу», — уточнив один з авторів дослідження, судинний біолог Гільєрмо Олівер.
Раніше Заборона розповідала про те, як американські лікарі вперше в історії успішно пересадили людині серце генномодифікованої свині, що стало проривом у галузі трансплантації органів.
Читати більше новин в Telegram