'
Читаєте зараз
Два дні йшов лісом з кулею у серці: лікарі врятували українського бійця

Два дні йшов лісом з кулею у серці: лікарі врятували українського бійця

Ilona Kivva
Автор:
Володимир Гордієнко
  • 3 березня 2022 року український захисник Володимир Гордієнко потрапив у ворожий полон.
  • Окупанти пообіцяли відпустити його з побратимами, але натомість підступно відкрили автоматні черги.
  • Боєць отримав кулю у серце, але вижив, до того ж два дні йшов через ліс, поки не знайшов порятунку.

У Києві хірурги провели надскладну операцію, щоб врятувати життя 20-річного українського захисника. Ворожа куля влучила йому в серце, але воно продовжувало битися навіть після того, як хлопець два дні пробирався через ліс, поки не дістався до найближчого села, де йому допомогли місцеві.

Заборона розповідає дивовижну історію порятунку українського захисника, який отримав надважке поранення.


Вижив після попадання в серце: історія Володимира Гордієнка

3 березня 2022 року 20-річний Володимир Гордієнко, який з перших днів повномасштабного вторгнення Росії боронив Україну у складі добровольчого формування, разом з двома побратимами заїхав в одне село на Київщині. Утім з’ясувалося, що там стояли російські військові. Гордієнко з товаришами по службі потрапили у полон, де їх протягом дев’яти годин допитували окупанти. Потім їх відпустили, наказавши сідати в авто.

«Наказали рушати, а потім відкрили вогонь. Спершу був постріл з гранатомета, який промазав, потім черги з автоматів. Один загинув, ще один хлопець і я врятувалися. В машині залишився мій старший двоюрідний брат, 26 років було [брату]», — розповів боєць.

Володимир встиг відповзти від автомобіля, перед тим як окупанти знову почали обстрілювати транспорт з гранатомета. Як з’ясувалося, під час першого обстрілу зі стрілецької зброї ворожа куля влучила йому у серце, але боєць не одразу зрозумів, що поранений: «Я пробіг метрів 300, зупинився і почав харкати кров’ю».

Читати більше новин в Telegram

Дві доби хлопець йшов через ліс з кулею у серці, поки не дістався села на Житомирщині. Місцеві доправили його у лікарню міста Малин, звідти хлопця перевезли до Житомира, а потім — у київську «Феофанію».

Операція на серці Володимира Гордієнка: чим особлива 

У Києві після низки обстежень з’ясувалося, що куля увійшла зі сторони спини, зламала 12-те ребро, зрикошетила і застрягла у задній стінці серця, але воно продовжувало скорочуватися. Хірурги вирішили терміново оперувати. За їхніми словами, це перший випадок у їхніх практиці, коли довелося проводили таку складну операцію на серці, яке увесь час билося.

Спеціальними апаратами орган вивернули так, щоб був доступ до кулі й зафіксували його, а потім була практично ювелірна робота — лікарі діставали чужорідне тіло. «‎Він жив як на бомбі сповільненої дії. Куля могла у будь-який момент провалитися у порожнину серця і зупинити його — залишалося 1.5 міліметри», — розповів виконувач обов’язків керівника центру інноваційної кардіохірургії клінічної лікарні «Феофанія» Євген Пристая.

Операція на серці Володимира Гордієнка. Відео: NEXTA

Вже на наступний день після надскладного хірургічного втручання боєць міг вставати й вільно пересуватися. Володимир зізнався, що перші дні не міг повірити, що вижив. А ще він шкодує, що окупантів, які взяли його з побратимами у полон, покарав не він. За його словами, їхню колону разом з техніком наші військові спалили під Києвом.

Раніше Заборона розповідала історію порятунку музею в Іванкові. Мешканці села під обстрілами кинулася витягати з великої пожежі експонати, серед яких картини видатної української мисткині Марії Примаченко.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій