Вегани-зоорадикали та блогери без стопів: що треба знати про історію з НЕМО в Одесі
- В номері одеського готельного комплексу, при якому діє дельфінарій, популярні блогери записали короткі скетчі для Tik-Tok з морськими котиками.
- У дельфінарії незаконності у своїх діях не вбачають, а один з блогерів вже вибачився за участь в інциденті.
- Жорстке поводження з тваринами в Україні є незаконним. Воно карається штрафом або позбавленням волі в залежності від тяжкості злочину.
Зоозахисники звернулися до поліції через інцидент, що стався у готельному комплексі НЕМО. Вони вимагають покарати власників дельфінарію за жорстоке поводження з вихованцями та пропаганду експлуатації тварин.
Заборона розповідає про скандал навколо одеського дельфінарію.
Nemo Hotel Resort & SPA: коротко про ситуацію
В номері одеського готельного комплексу Nemo, при якому діє дельфінарій, блогери Анастасія Макеєва (st.makeeva.family) та Олег Машуков (mashukovsky) записали короткі скетч-ролики для Tik-Tok. У відео були задіяні морські котики, що живуть у дельфінарії. Публікації блогерів розлетілися мережею та спричинили обурення серед правозахисників та користувачів соціальних мереж.
Однією з перших на ситуацію відреагувала благодійна організація UAnimals, яка займається порятунком тварин. Саме вона подала заяву у поліцію.
«Ми отримали шквал повідомлень та тисячі позначок із проханням запобігти знущанню над тваринами. Ми вважаємо таку ситуацію неприпустимою, тож одразу подали заяву до поліції за частиною 12 статті 25 закону України, яка забороняє надавати фотопослуги з дикими тваринами поза межами зоопарків, цирків та дельфінаріїв. Відео були зроблені в готельному номері, не у дельфінарії. Така поведінка блогерів та керівництва готельного комплексу є жорстоким поводженням із тваринами та пропагандою експлуатації!» — кажуть у UAnimals.
Читати більше новин в TelegramЗазначимо, що йдеться про ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», відповідно до якого такі фотосесії та відеозйомки вважаються жорстоким поводженням з тваринами.
За нього передбачено два види відповідальності:
- адміністративна — згідно з статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення подібні знущання над тваринами, вчинені з корисливих мотивів, наприклад, для заробітку, а також неправильне утримання тварин, караються штрафом від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) з конфіскацією тварини. Це від 3 000 до трохи більше 5 000 гривень. Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин (як у випадку з Немо) караються вже від 300 до 500 НМДГ, тобто від 5 000 до 8 500 гривень або арештом до 15 діб з конфіскацією тварини;
- кримінальна — стаття 299 ККУ. Йдеться про жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються обмеженням волі на строк від року до трьох або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини. Вищевказані дії, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або ж з метою створення відео/фото, що пропагують таке поводження, караються позбавленням волі від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.
Тік-токи з морськими котиками: що кажуть блогери
Скандал прокоментували у самому дельфінарії. Там кажуть, що морські котики народилися там і через це є вкрай соціальними істотами, яким таке спілкування з людьми не приносить жодної шкоди.
«Вони [котики] живуть у великому дружньому колективі тварин та тренерів. Для них спілкування з людьми не тільки частина звичного життя, але й життєва необхідність. Щоденно тренери з улюбленцями виходять на прогулянку дельфінарієм, комплексом NEMO та прилеглою територією. Іноді їм зустрічаються люди — для соціальних тварин це цікаво і завжди викликає приємні емоції. На жаль, існує агресивна меншість веганів-зоорадикалів… Веганські меншини навмисне створюють фейкові сенсації для популяризації та нав’язування їхньої агресивної філософії, і з ненавистю і прокльонами вони кидаються на всіх нормальних людей», — відреагували в дельфінарії.
При цьому можливість для юзерів залишати коментарі до посту закрили.
Також відповів на публічні звинувачення один з блогерів — Олег Машуков. Він заявив, що тварин для зйомок не орендував, а можливість записати ролики з’явилася випадково.
«Я ніколи в своєму житті не думав, що відео з тваринами можуть набрати такий хейт в мою сторону. Якщо я був би більш свідомий в цьому питанні, то впевнений, що не робив би тих відосів», — каже він.
Інша учасниця скандальних відео інцидент поки не коментує. Доступ до своїх сторінок обоє блогерів обмежили.
Раніше Заборона розповідала про гучний інцидент за участі одіозного гуру Далай-лами. Багато людей побачили в поведінці чоловіка прояви педофілії.
Читати більше новин в Telegram