'
Читаєте зараз
Велика Британія може позичити Україні активи РФ

Велика Британія може позичити Україні активи РФ

Ilona Kivva
Автор:

Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон заявив, що Сполучене Королівство готова позичити Україні всі заморожені активи російського Центрального банку. Це можуть зробити на підставі обов’язку Росії виплатити репарації Україні після закінчення війни, пише The Guardian.

«Можна використати щось на кшталт синдикованого кредиту чи облігацій, які використовують заморожені російські активи як гарантію, щоб надати ці гроші українцям. Ми знатимемо, що їх відшкодуємо, коли Росія виплатить репарації. Ми прагнемо домогтися максимальної єдності G7 і ЄС у цьому питанні. Але якщо ми не зможемо цього досягти, я думаю, нам доведеться рухатися вперед із союзниками, які хочуть вжити таких заходів», – сказав Девід Кемерон.

Цей план більш радикальний, ніж пропозиції на обговоренні Європейського Союзу. Щорічний прибуток від активів російського Центробанку, якими володіє Захід, оцінюється в $4 мільярди. Цікаво, що Кемерон вперше настільки відкрито і детально говорить про свою пропозицію. Це, ймовірно, підкреслює політичну підтримку цього плану радше у США, ніж ЄС.

Оцінюється, що США утримують активи Росії на суму від $40 до $60 млрд, а Велика Британія – на близько 25 мільярдів фунтів стерлінгів (близько $30 млрд), але офіційних цифр не оприлюднено.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій