Велика Британія закрила одну з програм для українців і змінила іншу: як переїхати у 2024 році
- У Великій Британії було дві основні програми для українських біженців: Ukraine Family Scheme та Homes for Ukraine Sponsorship Scheme.
- Уряд Сполученого Королівства скасував сімейну схему.
- Також внесено зміни до програми Ukraine Sponsorship Scheme.
Українські біженці тепер можуть приїхати у Велику Британію тільки за програмою Homes for Ukraine. Для цього необхідно знайти спонсора в країні, який може надати безоплатне житло як мінімум на пів року. Ті, хто подався на Ukraine Family Scheme до 19 лютого, все ще можуть отримати позитивну відповідь.
Заборона розповідає про нові умови для українських переселенців.
Сполучене Королівство: зміни для українців з лютого-2024
Після початку повномасштабного вторгнення українці могли потрапити у Велику Британію за допомогою двох програм: Ukraine Family Scheme та Homes for Ukraine Sponsorship Scheme. Усього країна-союзниця за майже 2 роки війни прийняла 200 000 тимчасових переселенців. 19 лютого 2024 року уряд країни скасував програму Ukraine Family Scheme, яка дозволяла приїхати до Великої Британії родичам тих, хто вже тут проживає.
Програма давала українцям право жити, працювати, навчатися на території держави та отримувати допомогу на термін до трьох років. Дія віз, які українці отримали завдяки Ukraine Family Scheme, закінчується в березні 2025 року.
«Сімейна схема була створена як негайна відповідь на російське вторгнення. Згідно з Homes for Ukraine, існують перевірки розміщення, мінімальні зобов’язання щодо розміщення від спонсора та перевірки безпеки, жодна з яких не входить до Ukraine Family Scheme. Скасування зміцнить і покращить стійкість схем, які ми надаємо», — обґрунтував скасування програми міністр внутрішніх справ Том Персглоув.
Читати більше новин в TelegramСімейна схема дозволяла приїхати до Великої Британії членам родини таких категорій населення:
- громадян Сполученого Королівства;
- тих, хто має дозвіл оселитися у Великій Британії, наприклад, з безстроковим дозволом на перебування або статусом осілого або попереднього поселення в ЄС;
- біженців, або людей із гуманітарним статусом.
Homes for Ukraine: як потрапити до Сполученого Королівства
Українці, які подались по програмі Ukraine Family Scheme до її закриття, все ще зможуть отримати схвалення, а іншим пропонується податись по Homes for Ukraine. Ця програма дозволяє усім українцям, які знайшли спонсора, отримати ті самі права: на проживання, роботу, навчання та грошову допомогу.
Спонсора необхідно знайти самостійно і він має відповідати наступним критеріям:
- громадянином Великої Британії або Ірландії або мати статус постійного резидента у Великій Британії (право на постійне проживання);
- здатним надати житло якнайменше на 6 місяців.
Програма має певні обмеження. Вона доступна для українців, які:
- проживали в Україні станом на 1 січня 2022 року або безпосередньо до цієї дати (включно з тими, хто вже покинув територію України) або бути народженим у цю дату або після неї;
- знаходяться за межами Великої Британії;
- мають спонсора у Великій Британії, який відповідає усім умовам.
Важливо! Уряд Британії разом зі скасуванням Ukraine Family Scheme змінив термін на який надаються нові візи за програмою Homes for Ukraine. Тепер замість 3 років дозвіл на проживання надається на півтора — 18 місяців.
Для отримання візи в рамках програми, необхідно онлайн подати відповідну заяву. Також під час подання треба буде здати біометричні дані (фото та відбитки пальців). Це можна зробити у візовому центрі в Києві за попереднім записом.
Раніше Заборона розповідала про зміни для українських біженців у Німеччині у 2024 році. Тепер будуть змушувати працевлаштовуватись швидше, вивчення мови не буде пріоритетом.
Читати більше новин в Telegram