Читаєте зараз
Великі студії Голлівуду домовилися зі сценаристами. Актори продовжать страйк

Великі студії Голлівуду домовилися зі сценаристами. Актори продовжать страйк

Анастасія Бодюл

Профспілка письменників Голлівуду уклала попередню трудову угоду з великими студіями, яка включає значні переваги та захист для письменників. Вона покладе край одному зі страйків, які призупинили більшість кіно- та телевиробництв і завдали економіці мільярдних збитків. Угоди з акторською профспілкою ще немає, тож цей страйк продовжиться.

Трирічний контракт, пише Reuters, ще має бути схвалений керівництвом Гільдії письменників Америки (WGA, включає близько 11 500 людей), а також членами профспілки. Учасники переговорів ще подумають, чи рекомендувати угоду керівництву, яке потім має вирішити, чи представляти його членам для голосування.

Сценаристи пішли з роботи 2 травня 2023 року після того, як переговори зайшли в глухий кут по багатьох питаннях: зокрема щодо компенсації, мінімального укомплектування кімнат для сценаристів, використання штучного інтелекту та залишків, які винагороджують авторів за популярні потокові шоу.

Подвійні страйки (сценаристів та акторів) в Голлівуді припинили виробництво фільмів і серіалів. Це потягнуло за собою проблеми для операторів, асистентів продюсерів та інших членів знімальної групи, а також підприємств громадського харчування, флористів, постачальників костюмів та іншим малим підприємствам, які підтримують кіно- та телевізійне виробництво.

Економічні витрати становитимуть щонайменше $5 мільярдів в Каліфорнії та інших американських виробничих центрах Нью-Мексико, Джорджії та Нью-Йорку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій