'
Читаєте зараз
Венеція стала першим містом у світі з платним вʼїздом: що за дивна ініціатива Італії

Венеція стала першим містом у світі з платним вʼїздом: що за дивна ініціатива Італії

Daniil Tsarevskyi
  • Венеція з 25 квітня 2024 року збирає плату за вʼїзд.
  • Щоб побувати в місті у свята та вихідні, приїхавши з 8:30 ранку до 16:00 вечора, необхідно заплатити €5.
  • Ініціатива покликана не заробити гроші, а допомогти місцевій владі побороти надмірний туризм.

Надмірна кількість туристів загрожує справжньою катастрофою для Венеції. Так, ЮНЕСКО вважає, що саме кількість надмірна кількість відвідувачів у сукупності зі зміною клімату призведе до швидкого зникнення міста. 

Заборона розповідає про незвичну ініціативу, яка покликана боротись із надмірним туризмом.

Гроші за вʼїзд до Венеції: як потрапити

Венеція 25 квітня 2024 року почала брати платню за вʼїзд до історичного центру. Місто стало першим серед великих у світі, щоб відвідати яке, необхідно заплатити гроші, пише CNBC.

Платити мають туристи, які прибувають до міста з 8:30 ранку до 16:00 вечора у спеціальні дні. Зазвичай це свята та вихідні. З них стягується збір у пʼять євро (трохи більше 200 грн). Тим, хто не сплатив, загрожує штраф від €50 до €300. Ті, хто залишається на ніч, звільняються від плати. Усі туристи повинні мати QR-код, який підтверджує їх статус та дозволяє пройти через спеціальні ворота, які розташовані на входах у місто. Ті, хто не мають телефону, також матимуть можливість потрапити до Венеції.

У 2024 року ці дні розтягнутись із квітня до липня, а відповідний список влада оприлюднила на спеціальній сторінці.

Читати більше новин в Telegram

Календар спеціальних днів, коли буде необхідно платити за вхід до Венеції у 2024 році. Фото: Venezia Unica 

Варто зазначити, що для туристів, які залишились з ночівлею, вже було передбачено туристичний збір, запроваджений ще у 2011 році. Так, його сума залежить від сезону подорожі, місця і він збирається протягом перших пʼяти ночей: від €1 до €5 євро.

«З мужністю та великою скромністю ми запроваджуємо цю систему, тому що ми хочемо дати майбутнє Венеції та залишити цю спадщину людства майбутнім поколінням… Надлишковий туризм — це проблема, яка стосується не лише цього міста. Завдяки цьому заходу ми хочемо покращити якість життя у Венеції, ми хочемо зробити його безпечнішим, чистішим і з більшою кількістю послуг, щоб гарантувати громадянам і відвідувачам душевний спокій», — коментував зміни мер Венеції Луїджі Бруньяро.

Платні міста: навіщо Італії

Зі слів мера, Венеція не планує заробляти на проєкті. Так, начебто, витрати на його організацію більші, ніж потенційний прибуток. В історичній частині міста проживає усього 50 000 людей, тоді як за 2023 рік його відвідало 20 млн туристів. Уряд сподівається зменшити те навантаження, яке приїжджі завдають Венеції, пише New Yourk Times.

«Спочатку контроль буде дуже м’яким. Ми хочемо краще керувати кількістю туристів і перешкоджати масовому туризму, який заважає мешканцям і відвідувачам жити в цьому місті», — сказав муніципальний радник, відповідальний за бюджет містаМікеле Дзуїн.

Так, місцева влада сподівається, що нова ініціатива, якщо не відштовхне, то змусить перенести туристів відвідування зі свят і вихідних на робочі дні. 

Річ у тім, що в ЮНЕСКО стурбовані, що для захисту міста робиться недостатньо. У 2024 році Венецію не включили до списку Світової спадщини, яка перебуває під загрозою зникнення. Проте, у звіті йдеться про те, що зміна клімату та масовий туризм є загрозою для її майбутнього. Це працює таким чином, що в якийсь момент економіка Венеції починає орієнтуватись тільки на туризм, а кількість місцевих житнлів усе сильніше зменшується.

Ініціативу також активно критикують. Так, противники відзначають, що така мала плата навряд буде стримуючим фактором, який справді обмежить кількість відвідувачів. У день прийняття цнціцативи, на вулиці вийшли протестувальники, які мали сутички щ поліцією. Одні намаглись прорватись крізь пункти пропуску без перепусток, а інші — тримали транспаранти з написами «Ні квиткам, Так будинкам і послугам для всіх» і «Венецію не продають, її захищають».

Раніше Заборона розповідала про боротьбу Ісландії з надмірним туризмом. Острівна країна зпроваджує податки для туристів, які, на початку, мають бути не дуже високі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій