Читаєте зараз
Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність для порушників кордону України

Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність для порушників кордону України

Сергій Сурепін

18 жовтня Верховна Рада України запровадила кримінальну відповідальність за порушення державного кордону України. За відповідний законопроект №7017 проголосували 243 народних депутатів. «Опозиційний блок» був єдиною фракцією, яка не дала жодного голосу на підтримку законопроекту.

Що відомо

Документ встановлює кримінальну відповідальність за незаконне перетинання, вчинене з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора в будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України. Також це стосується випадків перетину кордону в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Підслідність щодо розслідування таких злочинів визначена за Службою безпеки України.

«Цей законопроект розроблено з метою сприяння забезпеченню захисту і територіальної цілісності України шляхом криміналізації незаконного перетину державного кордону представниками держави-агресора», – підкреслив голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, який представляв законодавчу ініціативу.

Законопроект повинен підписати Петро Порошенко. Закон набуває чинності наступного дня після публікації в парламентському виданні «Голос України».

Читати більше новин в Telegram

Коментар СБУ

Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила в коментарі Zaborona.com, що вона поки не ознайомлена з цим законопроектом, але якщо його приймуть, то СБУ буде виконувати свої зобов’язання.

Які санкції

Незаконний перетин кордону особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років. За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачатиметься відповідальність у формі позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а вчинення таких дій із застосуванням зброї – на строк від п’яти до восьми років.

Як карають наразі

Зараз порушників кордону можуть лише оштрафувати, – у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн) або заарештувати на 15 діб.

Коментар Державної прикордонної служби

«Законодавчий акт сьогодні [18 жовтня] тільки ухвалили, тому говорити і щось коментувати зарано. Давайте дочекаємося публікації і роз’яснення. На даний момент всі, хто зробив спробу незаконного перетину кордону, караються в адмінпорядку», – повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України.

Нагадаємо, 17 жовтня представниця президента у Верховній Раді, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко закликала народних депутатів ухвалити 18 жовтня в другому читанні законопроект №7017 про криміналізацію незаконного перетину державного кордону: «Завтра у нас буде активна фаза бюджетного процесу і велика кількість народних депутатів. [Закликаю] консолідуватися й ухвалити у другому читанні цей законопроект», – заявила Луценко. За її словами, українським спецслужбам, правоохоронцям і прикордонникам потрібні законодавчі інструменти для боротьби з диверсійними групами агресора. Ірина Луценко додала, що якщо Рада ухвалить закон, то президент України Петро Порошенко його відразу ж підпише.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій