Веселкова монетка: У Британії незвично вшанували ювілей ЛГБТ-прайду
- Британський королівський монетний двір випустив унікальну колекційну монету на честь 50-річчя першого ЛГБТ-прайду у країні.
- Дизайн грошової одиниці розробив художник та активіст Домінік Голмс за підтримки руху Pride in London.
- Перший марш за права ЛГБТ у Великій Британії відбувся 1 липня 1972 року, у ньому взяли участь понад 2000 людей.
У Сполученому королівстві випустили унікальну монету номіналом 50 пенсів. Її створили до дня золотого ювілею першого в історії країни масового прайду за права сексуальних меншин. Це перша у британській історії грошова одиниця, присвячена ЛГБТ-руху і кошти, виручені з її продажів, підуть на організацію нових заходів.
Заборона розповідає про незвичну монету, викарбувану Королівським монетним двором Британії.
50-річчя прайду у Великій Британії: колекційна монетка
Королівський монетний двір випустив унікальну монету номіналом 50 пенсів для вшанування золотого ювілею першого ЛГБТ-прайду у Великій Британії, пише The Independent.
«50-річчя британського прайду — це знаменна подія, і для мене велика честь відзначити її цією монетою в 50 пенсів. Це перша в історії Британії грошова одиниця, присвячена ЛГБТ-спільноті, виконана з технологією кольорового друку, яка передає дух прайду з його знаковими веселковими кольорами», — заявила директорка департаменту пам’ятних монет Королівського монетного двору Клер Макленнан.
Дизайн монети розробив художник та активіст Домінік Голмс. У її створенні також брали участь представники руху Pride in London. На монеті веселковий прапор ЛГБТ і викарбувані головні цінності лондонського об’єднання: протест, видимість, єдність та рівність.
Читати більше новин в Telegram«Для мене була велика честь відвідати Королівський монетний двір у рамках нашого партнерства і побачити, як виготовляють нашу монету. Мене дуже тішить, що слова, які я придумав для бренду… будуть на справжній монеті, на звороті із зображенням королеви», — заявив директор з маркетингу та комунікацій організації Pride in London Асад Шейх.
Пам’ятну веселкову монету можна буде купити в інтернет-магазинах вже влітку 2022 року у виконанні з різних металів. Виручені кошти будуть пожертвувані на діяльність лондонської ЛГБТ-спільноти.
Прайди у Британії: історія руху
Перший масовий марш за права ЛГБТ у Сполученому королівстві відбувся 1 липня 1972 році у Гайд-парку. У заході взяли участь понад 2000 осіб, які представляли різні студентські та профспілкові організації. З цього ядра активістів і зародився рух підтримки ЛГБТ-спільноти, який відтоді фактично щороку проводить паради по всій країні.
Впродовж 1970-х та першої половини 1980-х років прайди хоч і були численними, але до всебританського рівня не дотягували. Ситуація кардинально змінилася у 1988 році, коли уряд Маргарет Тетчер додав до закону про місцеве самоврядування розділ 28, який забороняв пропаганду гомосексуалізму (у Британії та Уельсі ця поправка діяла до 2003 року). Тоді чимало офіційно зареєстрованих організацій та груп підтримки геїв, лесбійок та бісексуалів фактично припинили своє існування, натомість їхні члени не припинили протестувати, а навпаки — ще більше мобілізувалися.
У 1992 році в Лондоні відбувся перший Європрайд, у якому взяло участь понад 100 000 осіб з різних куточків Європи. У 2006 році британська столиця знову прийняла міжнародний ЛГБТ-захід, де було вже понад 600 000 активістів.
У 2012 році активісти створили цілу комерційну структуру London LGBT+ Community Pride, яка мала координувати усі заходи сексменшин у Британії. Організація отримала фінансування від Управління Великого Лондона на суму в £500 000 на проведення прайдів впродовж п’яти років.
Саме під її керівництвом у 2013 році і був організований перший ЛГБТ-марш під брендом Pride in London, який відтоді проводиться щороку і збирає під своєю егідою мільйони борців за права геїв, лесбійок, бісексуалів, трансів та інших сексуальних менших у Британії.
Раніше Заборона розповідала про РЕЙВАХ — перший в історії України ЛГБТ-прайд у форматі рейву, який відбувся влітку 2021 року під Офісом президента.
Читати більше новин в Telegram