'
Читаєте зараз
У США випустили ексклюзивні монети на підтримку України

У США випустили ексклюзивні монети на підтримку України

Ilona Kivva
Автор:
  • У Сполучених Штатах випустили монети із зображенням української символіки.
  • Дизайн не новий, однак його стилізували в українській національній традиції.
  • Інвестиційні срібні монети мають номінал в $1.

У США випустили пам’ятні монети, присвячені опору українських захисників російським окупантам. Монети створені у двох варіаціях і відрізняються деталями оформлення. Одна сторона класична із зображенням американського орла, а інша — з жінкою-символом свободи.

Заборона розповідає про ексклюзивні монети, викарбувані на честь України.


Однодоларові монети з українським прапором

У США викарбували срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США з українською символікою, повідомляє пресслужба Музею грошей НБУ.

Монети створені у двох варіантах. На реверсах зображена жінка, яка втілює образ свободи. Дизайн створений за мотивами ескізу художника і медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, що йде». З 1916 по 1947 роки цей ескіз використовували для розмінної монети США номіналом 50 центів, тепер його видозмінили та доповнили символами України.

На реверсі першої монети навколо жінки на фоні пшеничного поля розвивається синьо-жовтий прапор. На голові у неї квітковий вінок, а у руках польові квіти.

Читати більше новин в Telegram

Реверс першої інвестиційної срібної монети США. Фото: Музей грошей Національного банку України/Facebook

Реверс другої монети яскравіший: на ньому жінка-символ свободи, одягнена у кольори українського прапору, крокує полем. Вінок із соняшників обрамляє її голову, а в руках у неї букет.

Реверс другої інвестиційної монети США. Фото: Музей грошей Національного банку України/Facebook

«Соняшник здавна вважається українським символом любові до Батьківщини. Суцвіття соняха також стали символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями та символічним втіленням Дня пам’яті захисників України, який щорічно відзначається 29 серпня», — пояснили у НБУ.

На аверсі обох монет зображений американський орел у польоті, дизайн якого був оновлений у 2021 році художницею Емілі Дамстра. На лицьовій стороні першої орел срібний, другої — виконаний у кольорах українського прапору.

Аверс першої срібної інвестиційної монети США. Фото: Музей грошей Національного банку України/Facebook

Аверс другої срібної інвестиційної монети США. Фото: Музей грошей Національного банку України/Facebook

Раніше Заборона розповідала про спеціальну програму американського уряду для українців Uniting for Ukraine, за якою можна виїхати до США на термін до двох років та як на неї податися.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій