'
Читаєте зараз
Від Кабміну вимагають створити зоополіцію в Україні: які будуть повноваження

Від Кабміну вимагають створити зоополіцію в Україні: які будуть повноваження

Анастасія Могилевець

Український уряд розгляне петицію про створення в структурі Національної поліції нового підрозділу. Днями вона набрала необхідну кількість голосів, йдеться на урядовому порталі.

Петицію оприлюднили 6 березня, вона набрала необхідні 25 000 голосів менш як за два дні. Фото: Krista Mangulsone через Unsplash

Ініціювала пропозицію президентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова. На її думку, у випадках жорстокого поводження з тваринами правоохоронці не володіють на достатньому рівні знаннями щодо покарань винуватців. 

Раніше за ці злочини був передбачений лише штраф у розмірі 850 гривень. У 2017 році його замінили на позбавлення волі строком від двох до восьми років. Законом №1684-IX у 2021 році розмежували склад адміністративного та кримінального правопорушення. 

«Однак ми майже не чуємо гучних кейсів та судових вироків. Представники Національної поліції інколи взагалі не реагують на випадки жорстокого поводження з тваринами, не можуть розмежувати адміністративне та кримінальне правопорушення, не вміють здійснювати слідчі дії в межах кримінального провадження за ст. 299 КК України. А часто просто не виїжджають на виклик», – написала Марина Суркова.

Підписанти вважають, що Нацполіція завантажена тисячами інших справ, тож необхідно створити спеціалізований підрозділ зоополіції в її структурі.  Правоохоронці могли б стежити за дотриманням власниками улюбленців правил їхнього утримання та тимчасово вилучати їх, якщо необхідно.

Крім того, такі поліцейські будуть уповноважені складати адмінпротоколи про жорстоке поводження з тваринами, відкривати кримінальні провадження за відповідною статтею та вести досудове розслідування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій