Відірвали від себе. Канада поставить ЗСУ новітні БМП і потужні камери для Байрактарів
- На саміті НАТО у Мадриді Джастін Трюдо оголосив про нову поставку військової техніки в Україну.
- Канада передасть кілька десятків БМП та якісні камери для турецьких Байрактарів.
- Очікується, що військова допомога надійде в Україну до кінця літа.
Канада передасть 39 свіжовиготовлений для власної армії бронемашин ACSV Збройним силам України. Це сучасні БМП, які мають покращену систему захисту від мін: спроектовані так, щоб максимально захистити екіпаж і пасажирів.
Заборона розповідає про техніку для України від Канади.
Джастін Трюдо пообіцяв бронемашини для України
На саміті НАТО у Мадриді прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив, що країна-союзниця відправить десятки абсолютно нових бронетранспортерів в Україну, повідомляє CBC News.
«Канада працює над завершенням угоди про передачу Україні 39 броньованих бойових машин підтримки. Вони мали бути передані Збройним силам Канади й перебували у процесі доставки, однак натомість будуть перенаправлені. Усі бронеавтомобілі будуть забезпечені сервісним обслуговуванням від канадського виробника», — пише видання.
Очікується, що транспорт надійде на озброєння ЗСУ цього літа після короткого навчання українських захисників з використання техніки.
Читати більше новин в TelegramУкраїна також отримає від Канади шість камер високої роздільної здатності, які призначені для встановлення на безпілотники Байрактар.
За даними CBC News, поставка стане частиною загальної ініціативи НАТО щодо переходу ЗСУ на сучасне військове спорядження.
«Легка броньована техніка, яку ми надішлемо, буде надзвичайно ефективною. Ми просто раді допомогти, і ми продовжуватимемо шукати та реагувати на речі, які їм потрібні», — зазначив Трюдо.
Канадські ACSV: що за техніка
Україна отримає 39 з 360 Armoured Combat Support Vehicle, які Канада замовила у компанії General Dynamics Land Systems-Canada для власної армії, пише Global News.
Це абсолютно нова канадська розробка, яку представили тільки у 2020 році.
ACSV 8×8 виконано у кількох варіантах:
- для перевезення військ;
- у якості карети швидкої допомоги;
- як командний пункт;
- машина ведення радіолокаційної боротьби;
- машина інженерної підтримки військ;
- вантажівка;
- евакуаційна машина;
- бронемашина обслуговування військової техніки.
Україні дістануться саме транспортна версія бронемашини.
ACSV базується на платформі потужних БМП LAV 6.0, вдосконаленої версії відомих канадських LAV III з внутрішнім корпусом Double-V. ACSV вирізняється високим рівнем захисту від балістичних і мінних загроз. Члени екіпажу та пасажири розміщуються на енергопоглинаючих сидіннях.
Автомобіль також має оновлену трансмісію, підвіску, ширші шини та потужніший двигун, що забезпечує чудову мобільність:
- двигун Caterpillar C9 потужністю 450 к.с. (335 кВт);
- трансмісія ZF із 7 передніми та 1 задньою швидкостями.
Автомобіль може розвивати максимальну швидкість 100 км/год із максимальним запасом ходу 600 кілометрів.
Модернізовані канадські машини мають покращену систему управління вогнем та оснащені вбудованою системою виявлення, розпізнавання та ідентифікації цілей. Озброєна гарматою, яка стріляє стандартними боєприпасами НАТО калібру 25 мм, однак може бути замінена при потребі.
Раніше Заборона розповідала про швидкі та мультифункціональні французькі бронетранспортери VAB, велику партію яких отримають Збройні сили України.
Читати більше новин в Telegram