Читаєте зараз
Відмовитися від субсидії в Україні можна дистанційно: навіщо це робити

Відмовитися від субсидії в Україні можна дистанційно: навіщо це робити

Ilona Kivva
Автор:
 • В Україні з грудня 2022 року пільгою опікується Пенсійний фонд, за інші види соціальної допомоги відповідають органи соцзахисту населення.
 • Відмовитися від грошової допомоги можна поштою, для цього треба написати спеціальну заяву.
 • Можна отримати довідку про припинення виплат. Вона знадобиться в Україні й за кордоном.

Якщо ви переїжджаєте у межах України або виїхали з тимчасово окупованих територій, відмовитися від пільги необхідно, щоб переоформитися на виплату за новим місцем проживання. У разі виїзду за кордон, отримувати таку допомогу можна не більше 60 днів, інакше можуть виписати штраф або забанити на її оформлення у майбутньому.

Заборона розповідає про процедуру скасування державної допомоги.

Пільга на комуналку: як скасувати

Міністерство соціальної політики спільно з іншими установами та відомствами впровадило можливість оформляти пільги та деякі виплати онлайн. Так само від них можна відмовитися, розповіли у Мінсоцполітики.

Перш за все, варто написати заяву у довільній формі, де треба вказати:

 • назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку (за місцем реєстрації);
 • ПІБ отримувача житлової субсидії/пільги;
 • адресу зареєстрованого або фактичного місця проживання;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адресу електронної пошти;
 • конкретний вид підтримки, від якого відмовляєтеся (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг; житлова субсидія на  придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; пільги на оплату житлово-комунальних послуг тощо);
 • якщо треба отримати довідку/скан-копію довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг, вкажіть про це у заяві.

Документ необхідно відправити поштою до сервісного центру ПФУ за місцем реєстрації. Контакти можна знайти на інформаційній сторінці фонду.

Читати більше новин в Telegram

Відмовитися від субсидії може бути необхідно у кількох випадках:

 • у разі переїзду з ТОТ чи просто у межах України — для переоформлення;
 • якщо ж ви виїхали за кордон, то все залежить від того, як довго ви там проживаєте. Відповідно до рішення Кабміну, субсидію не призначають, якщо людина перебуває закордоном більше 60 днів. Якщо ж період виїзду більший, можуть накласти штраф або анулювати субсидію самостійно, а після вашого повернення, відмовити у переоформленні. Це обмеження не поширюється на людей, що були на лікуванні і можуть це підтвердити.

За таким же алгоритмом можна написати відмову на будь-який інший вид соціальної допомоги. Тільки у заяві замість ПФУ вказуєте назву органу соціального захисту населення, в якому перебуваєте на обліку (зазвичай діють при ОДА/ОВА), і відповідний вид допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, для малозабезпечених сімей тощо). 

У цьому випадку заяву можна надіслати не тільки фізичною, а й електронною поштою на адресу необхідного органу. Контакти можна знайти на сайтах районних державних адміністрацій або міських/районних рад.

Важливо! Якщо виїхали з території, на якій ведуться бойові дії чи ТОТ, заяву можна надіслати до Департаменту соціального захисту населення  обласної державної адміністрації.

Раніше Заборона розповідала про випадки, у яких можуть відмовити в отриманні субсидії, а також про нюанси оформлення документів на пільгу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій