Читаєте зараз
Війська РФ трупами своїх прокладають шлях в Авдіївку: що відбулось на фронті за тиждень

Війська РФ трупами своїх прокладають шлях в Авдіївку: що відбулось на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на Сході та Півдні України.


Східний напрямок: Авдіївка, Новомихайлівка та Харківщина

На східному фронті найскладнішою ситуація залишається навколо Авдіївки. Росіяни посилили штурмові дії, а також суттєво збільшили кількість обстрілів міста авіаційними бомбами — вона сягає кількох десятків на добу.

Протягом кількох тижнів українські оборонці працювали над відновленням лінії оборони на південних краях міста (район «Царської охоти»). За останні дні ситуацію там вдалося стабілізувати, однак серйозні проблеми з’явилися на іншій ділянці. На північному сході росіяни прорвали українську оборону та суттєво просунулися вперед. У результаті штурмових дій окупаційні війська підійшли до Авдіївського кар’єру та зайшли у приватний сектор міста.

Ось як описує ситуацію на цьому напрямку один з українських військових пабліків: «Дуже складна ситуація у приватному секторі на південно-східному фланзі. Бої не вщухають. Наші козаки міцно тримаються, пі***ів ми вже накосили там багато, але на кожній вулиці їх купа, і це їх не зупиняє. Рухаються хвиля за хвилею, намагаються кидати як підготовлених спеців, так і групи у***нів. Така собі солянка, яка буде тиснути до кінця!»

Основною ціллю ворога на півночі від міста є Авдіївський коксохімічний завод. Річ у тім, що сам завод та район навколо є складовою лінії оборони ЗСУ. Відхід від цих позицій суттєво ускладнить оборону безпосередньо міста. Наразі бої тривають, українські оборонці героїчно стримують тиск противника. 

Читати більше новин в Telegram

Складною залишається ситуація й у районі Новомихайлівки, що південніше від раніше окупованої Мар’їнки. Декілька останніх тижнів росіяни атакували цей населений пункт флангами, намагаючись оточити. Однак останніми днями окупантам вдалося провести лобовий штурм. В результаті ворог просунувся приблизно на два кілометри та наблизився до країв селища. 

На Лиманському напрямку окупаційні війська також, на жаль, мали незначне, але просування. Найбільших зусиль ворог доклав західніше Кремінної, у напрямку населених пунктів Терни та Ямполівка. Також росіяни продовжили штурмові дії у Серебрянському лісництві.

Південний напрямок: плацдарм на Лівобережжі Херсонщини

На Півдні найбільш активною ділянкою фронту залишається Лівобережжя Херсонщини у районі населеного пункту Кринки. Російські військові пабліки 2 та 3 лютого повідомляли про нове просування українських військових на цьому напрямку. Цю інформацію підтверджує й український ресурс Deepstatemap

Згідно з новими даними, ЗСУ вдалось пройти західніше населеного пункту на глибину близько 500 метрів.

Вибухи в тилу противника

3 лютого було завдано удару по окупованому Лисичанську. За повідомленнями російських ЗМІ, в результаті обстрілу  загинув «керівник “ЛНР”» Леонід Пасічник. За інформацією місцевих журналістів, ціллю обстрілу стало кафе ADRIATIC. Ось що стосовно цього інциденту написав український журналіст та блогер Денис Казанський: «У кафе на п’янку зібралася місцева окупаційна адміністрація. Верхівка “МНС”, “прокурори”, “депутати”, яких ніхто не вибирав. Брехливі російські ЗМІ зараз намагаються видавати їх за “мирних жителів”, але окремі пропагандисти вже потроху визнають реальну картину».

Хто саме завдавав цього удару, а також який тип зброї було використано, наразі невідомо. 

7 лютого пролунали чергові вибухи у  Бєлгороді. В результаті обстрілу є влучання у завод ЖБК-1, який займається виготовленням металопродукції.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій