'
Читаєте зараз
Військовий аналітик визначив, як тонула «Москва»: реконструкція 

Військовий аналітик визначив, як тонула «Москва»: реконструкція 

Ilona Kivva
Автор:
  • Військовий експерт проаналізував фото пошкодженого крейсера «Москва», зроблені, ймовірно, з рятувального буксира.
  • Ракета «Нептун» дійсно влучила в корабель, але, можливо, пожежа сталася ще раніше.
  • Йорук Ішик оцінив версію російської сторони про здетонований боєприпас.

Військовий експерт Йорук Ішик реконструював затоплення «Москви», флагмана Чорноморського флоту Російської Федерації. Він наочно показав, чому версія окупантів про причини загибелі корабля малоймовірна.

Заборона розповідає про експертизу судноспостерігача щодо загибелі крейсера 14-15 квітня 2022 року.


Крейсер ЧФ РФ: встановлені можливі причини загибелі

Аналітик і досвідчений судноспостерігач Йорук Ішик встановив, що найімовірніша причина затоплення крейсера — це ракетний удар, сліди від якого видно під місцем пожежі, пише Covert Shores.

Ішик визначив, що деякі зображення крейсера «Москва» зробили з рятувального буксира SB742. Цей корабель входить до складу 145-ї ескадрильї 1-ї групи рятувальних кораблів Чорноморського флоту. Він йшов на допомогу крейсеру, який почав тонути.

Центр пошкодження крейсера «Москва» знаходиться посередині корабля в районі воронки. Це позаду основних протикорабельних ракет P-1000 Vulkan (SS-N-12 SANDBOX) і попереду ракет протиповітряної оборони S-300F Rif (SA-N-6 GRUMBLE), а також поблизу двигунів.

Читати більше новин в Telegram

На місці загоряння знаходилися дві зенітні установки з боєприпасами. На думку Ішика, версія російської влади, що саме здетонований боєприпас спричинив пожежу на крейсері, є малоймовірною.

Усі контейнери з кормового рятувального плоту вже викинули, залишився тільки один на кормовій палубі. Це свідчить про те, що екіпаж покинув корабель. 

Корма пошкоджена від диму — вогонь був сильнішим до того, як зробили знімки. «Пожежа могла початися ще до влучення у крейсер ракети з «Нептуна». На цей момент ми не можемо бути впевненими. Можливо, стався вибух протикорабельних або протиповітряних ракет чи іншим систем крейсера», — сказав Ішик.

Він наголосив, що для підтвердження, чим був пошкоджений корабель, необхідно детальніше його дослідити.

Раніше Заборона розповідала про опубліковані дані інсайдера щодо 32 моряків з крейсера «Москва», які нібито знаходилися на кораблі, коли його було підбито українськими ракетами «Нептун».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій