'
Читаєте зараз
Віктору Медведчуку продовжили домашній арешт у справі про держзраду

Віктору Медведчуку продовжили домашній арешт у справі про держзраду

Iryna Troian
Автор:
Віктор Медведчук під час засідання Верховної Ради України
  • У Києві суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 10 березня 2022 року.
  • В ОПЗЖ заявляють про незаконність рішення суду.
  • Кума Путіна підозрюють у державній зраді.

Печерський районний суд у Києві продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту депутату від фракції «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) Віктору Медведчуку. В рамках справи про постачання вугілля з окупованого Донбасу йому продовжили домашній арешт до 10 березня 2022 року.

Заборона розповідає про рішення суду та чому продовження домашнього арешту кума Путіна в ОПЗЖ назвали незаконним.


Деталі домашнього арешту Медведчука

Від 10 січня 2022 року за рішенням Печерського суду Києва народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку продовжили домашній арешт на два місяці до 10 березня 2022 року, повідомили в Офісі генерального прокурора України. В Офісі кажуть, що рішення стосується справи, в якій депутата підозрюють у незаконних поставках вугілля з окупованого Донбасу на підконтрольну Україні територію. 

Втім, колега підозрюваного по фракції, колишній генеральний прокурор України Ренат Кузьмін назвав рішення судді Печерського суду Олега Білоцерківця незаконним.

«Суд продовжив Медведчуку домашній арешт до 10 місяців, а за законом максимальний термін домашнього арешту не може перевищувати шість місяців», — наголосив Кузьмін. Також він зазначив, що прокурори Офісу генерального прокурора України не з’явилися на засідання, а відправили замість себе «підлеглих з районної прокуратури». Захист Віктора Медведчука оскаржуватиме рішення про продовження домашнього арешту у суді. 

Читати більше новин в Telegram

В Офісі генерального прокурора відповіли, що рішення суду законне: «Строк перебування підозрюваного під домашнім арештом у цьому кримінальному провадженні станом на 10 березня 2022 року складатиме близько 5 місяців. Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє тримання під домашнім арештом під час досудового розслідування не більше 6 місяців». Вперше запобіжний захід одіозному депутату обрали 12 жовтня 2021 року. 

В чому підозрюють Медведчука

11 травня 2021 року Віктору Медведчуку та його однопартійцю Тарасові Козакові повідомили про підозру в державній зраді і розграбуванні національних ресурсів в окупованому Росією Криму, розповіла генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова. 

Депутатів підозрюють у трьох епізодах: організація підривної діяльності, передавання секретної інформації про Збройні сили України та розкрадання природних ресурсів. 

У разі доведення вини підозрюваним загрожує до 15 років ув’язнення за статтею 11 Кримінального кодексу України про державну зраду та до 12 років позбавлення волі за статтею 438 КК про порушення законів та звичаїв війни. 

У серпні 2021 року Офіс генпрокурора повідомив про завершення досудового розслідування у справі Медведчука та Козака. У цьому епізоді йому обрали запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань до 31 грудня 2021 року.

Втім, 8 жовтня того ж року Віктору Медведчуку висунули нову підозру у держзраді та сприянні тероризму. Його підозрюють у сприянні діяльності терористичної організації у зв’язку з причетністю до незаконного постачання вугілля з окупованих територій України наприкінці 2014—на початку 2015 року. У цій справі суд обрав депутату від ОПЗЖ запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту від 12 жовтня 2021 року. 

Раніше Заборона розповідала деталі підозри п’ятого президента України Петра Порошенка у державній зраді.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій