Вірменія запропонувала Азербайджану пакт про ненапад: які умови
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян запропонував Азербайджану укласти угоду про ненапад, якщо процес підписання мирного договору затягнеться. У документі також має бути прописано механізм взаємного контролю над озброєннями, пише видання Arab News.
«Нам потрібно переглянути наше стратегічне мислення у сфері безпеки та диверсифікувати наші міжнародні відносини в цій сфері. Ми налаштовані закуповувати нову сучасну зброю, і за останні роки уряд підписав контракти на закупівлю озброєнь на мільярди доларів, – каже Пашинян.
Азербайджан заперечує наявність територіальних претензій до Вірменії та виключає новий конфлікт із колишньою радянською республікою.
Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв раніше заявляли, що мирна угода могла бути підписана до кінця минулого року. Проте переговори за посередництва міжнародної спільноти поки не дали прориву.
Конфлікт між Вірменією й Азербайджаном за контроль над Нагірно-Карабаським регіоном триває вже понад 30 років. Однією з ключових причин є етнічний склад населення.
В Карабасі живуть переважно вірмени, але в радянські часи регіон входив до Азербайджанської РСР за пропозицією турецького лідера Ататюрка. З 1937 року територія отримала статус Нагірно-Карабаської автономної області. Наприкінці 1980-х років, коли почався процес розпаду Радянського Союзу, регіональний парламент Нагірного Карабаху проголосував за те, щоб стати частиною Вірменії — вже на початку 1990-х років в регіоні спалахнула війна.