Власники підроблених ковід-сертифікатів можуть щепитися анонімно. У МОЗ назвали це фейком
- В Ужгороді у приватному медзакладі відкрили центр анонімної вакцинації.
- У МОЗ заявили, що перевіряють цю установу.
- Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснив, що COVID-вакцинація не передбачає анонімності.
В Ужгороді начебто відкрили центр вакцинації, де можна зробити щеплення проти коронавірусу анонімно. Він працює на базі з одного приватних центрів. Тим часом міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що про цей кабінет нічого не відомо і триває перевірка.
Заборона розповідає про історію з центром анонімної COVID-вакцинації на Закарпатті та про реакцію МОЗ.
Щеплення від коронавірусу анонімно
17 листопада видання Zaxid.net повідомило, що в Ужгороді відкривається пункт для анонімної вакцинації від коронавірусу. За даними ЗМІ, проєкт представили депутат Закарпатської обласної ради Федір Шандор та керівник одного із приватних медичних центрів клінік Віктор Петров.
«Це проєкт для людей, які отримали фальшивий сертифікат про щеплення від коронавірусу та змінили своє рішення або з релігійних чи сімейних причин не хочуть розголошувати інформацію про вакцинацію», — йдеться у повідомленні.
Кабінет анонімної вакцинації буде працювати в Ужгороді цілодобово і там будуть вакцини, схвалені МОЗ.
Читати більше новин в Telegram«Ми будемо вести облік щодо кількості людей, які отримають щеплення анонімно, а також будемо просити пацієнтів підписати згоду про щеплення перед процедурою, але також анонімно – під псевдонімом. Також мусимо використовувати ці псевдоніми для можливості отримання людиною другої дози щеплення», – пояснив Віктор Петров.
Він наголосив, що для того, щоб анонімно вакцинуватися, громадянам не треба вказувати жодні особисті дані — ні прізвища та імені, ні дати народження, ні номера телефону.
Ляшко пообіцяв розібратись з установою
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, шо відомство перевіряє відкриття такого пункту вакцинації.
«На Закарпатті відкрився якийсь анонімний пункт вакцинації — це фейк. Ми наразі перевіряємо, що там відкрили на Закарпатті. Хтось собі щось надумав. Не може бути ніякої анонімності. Ми хочемо бачити все, що відбувається, і вносити в електронну систему охорони здоров’я», — повідомив Ляшко.
За його словами, лікар, який дізнається про підроблений сертифікат, має повідомити поліцію. «А далі в судовому порядку, людині, яка свідомо повідомила, зроблять амністію через суд», — пояснил процедуру голова МОЗ України.
Раніше Заборона писала про те, як боротимуться з підробленими COVID-сертифікатами і що робити, якщо людина все ж таки захотіла вакцинуватися.
Читати більше новин в Telegram