'
Читаєте зараз
В Україні ті, хто купив фейковий COVID-сертифікат, зможуть вакцинуватись. Але через поліцію

В Україні ті, хто купив фейковий COVID-сертифікат, зможуть вакцинуватись. Але через поліцію

Yevhen Koziarin
Щеплення від коронавірусу
  • Зробити щеплення від коронавірусу можна в пункті вакцінації.
  • У Мінцифри розробляють механізм видалення фейкових сертфікатів.
  • Несправжність довідки зможе виявити лише тест на коронавірус.

Українці, які купили підроблений сертифікат про вакцинацію, зможуть зробити щеплення від коронавірусу. Щоправда зробити це можна буде тільки після спілкування з поліцейськими.

Заборона розібралась, як надалі боротимуться з підробками і що робити, якщо людина все ж таки захотіла вакцинуватися.


Можна прийти і отримати вакцину, але викличуть поліцію

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що людина з підробленим сертифікатом вакцинації може зробити щеплення проти коронавірусу.

«Якщо ви маєте підробний сертифікат, зверніться до пункту щеплення та отримайте справжню вакцину та отримайте справжній повний курс щеплень. Треба буде розповісти, що ви купили сертифікат, відповідно буде викликана Національна поліція, зберуться докази, але людина отримує захист, а це найцінніше»,— додав головний санлікар.

Кузін вкотре закликав українців вакцинуватися і спонукати до цього близьких: вісім з 10 людей, які помирають, це люди похилого віку. Близько 95% людей, що потрапляють в лікарні з ковідом, це ті, хто не має щеплення 

Читати більше новин в Telegram

Мінімальний штраф за використання підробки складає 850 гривень, максимальне покарання — обмеження волі на два роки або півроку арешту.

З «Дії» видалять фейкові COVID-сертифікати

За словами керівника з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислава Баніка, що з додатку «Дія» планують видаляти підроблені сертифікати про вакцинацію.

«Разом із МОЗ ми зараз опрацьовуємо механізм видалення COVID-сертифікату після того, як є підтвердження того, що він був не справжній. До кінця року вже можна буде видаляти дані про несправжню вакцинацію»,— сказав він. 

За його словами, виявити це буде доволі складно, адже до бази вносяться справжні дані про вакцину, але при потраплянні людини до лікарні медики можуть перевірити, чи робилося пацієнтові щеплення.

«Якщо людина не перехворіла, придбала справжній номер вакцини, не маючи щеплення, то поки вона не захворіє — ми не зможемо ніяк це виявити. Проте якщо людина потрапила до лікарні із COVID-19 і тест показує, що в неї не було щеплення, але є сертифікат — з цього моменту може починатися розслідування»,— заявив Банік.

Представник Мінцифри додав, що до пошуку медпрацівників, які вносять неправдиві дані, залучили МОЗ. За такі дії лікар карається до 3 років позбавлення волі і 170 тисяч гривень може бути штраф.

Раніше Заборона писала, що в Україні виявлено шахрая, що створив фейкову «Дію».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій