Воду з Фукусіми дозволили випустити у Світовий океан: чи є небезпека
- Резервуари для води, що охолоджувала реактори на Фукусімській АЕС, майже заповнені. Для нових відходів, які досі виробляються, лишається зовсім мало місця.
- МАГАТЕ дозволило скидати воду в океан: вона пройшла ретельне очищення від радіоактивних ізотопів.
- Натомість Китай та Південна Корея вважають, що такі викиди несуть серйозну загрозу екології.
Фукусімська АЕС була знищена у 2011 році внаслідок найпотужнішого за історію спостережень землетрусу в Японії і нищівного удару цунамі. Уряд країни зобов’язався повністю вивести станцію з експлуатації. Такий план вимагає роботи на десятиліття із застосуванням подекуди радикальних дій.
Заборона розповідає про рішення спустошити водні резервуари Фукусіми-1.
Викиди з Даїчі: радіація
Японія отримала схвалення ядерної служби ООН на викид води з Фукусімської АЕС у Світовий океан. МАГАТЕ підтвердило безпечність плану: вода не містить високого рівня радіоактивних речовин, пише Reuters.
«Воду відфільтрували, щоб видалити більшість радіоактивних елементів, за винятком тритію, ізотопу водню, який важко відокремити. Перед викидом у Тихий океан очищена вода буде розбавлена морською: це знизить рівень тритію до показників, нижче затвердженої норми. Кількість цього ізотопу у воді із Фукусіми-1 буде менша, ніж у стічних водах, які регулярно викидають атомні станції в усьому світі», — зазначають у виданні.
Кількість тонн забрудненої води, що викидається світовими АЕС. Розрахунки у бекерелях — одиницях радіоактивності.
Читати більше новин в TelegramДата початку випуску води не вказана: очікується схвалення від національного ядерного регулятора Японії Tokyo Electric Power (Tepco). Для спустошення резервуарів станції знадобиться від 30 до 40 років: вони вміщують 1.3 млн м³ рідини і майже повністю заповнені. Щодня охолодження ядерних реакторів додатково утворює 100 м³ стічних вод.
Місцеві рибальські профспілки виступили проти рішення уряду: це нібито скасує роботу з відновлення репутації Японії у харчовій галузі. Після катастрофи 2011 року кілька країн заборонили японські харчові продукти через побоювання радіоактивного зараження. План викиду води також піддався жорсткій критиці з боку уряду Китаю і викликав громадські протести в Південній Кореї: нібито це може спричинити погіршення екології та тяжкі наслідки для здоров’я людей.
Аварія на Фукусімській АЕС
11 березня 2011 року в Японії стався найсильніший за весь час спостережень землетрус магнітудою 9 балів, який викликав зсуви і потужне цунамі. Природні катаклізми спричинили катастрофу на АЕС «Фукусіма-1»: система захисту не витримала поштовхів і затоплення високими хвилями.
Спершу землетрус пошкодив лінії електропередач та високовольтне обладнання на станції: насоси, які закачують воду для охолодження реакторів більше не могли працювати. На випадок знеструмлення фахівці мали ввімкнути резервні дизель-генератори, однак вода затопила нижні поверхи, де вони розташовувалися. Без постійного живлення на трьох енергоблоках вийшла з ладу система аварійного охолодження: ядерне паливо почало плавитись, а згодом вибухнуло. Рівень радіації в районі АЕС у момент аварії в 400 разів перевищував річну норму.
Безпосередньо під час ядерної катастрофи загиблих не було, але 16 працівників отримали поранення, а десятки інших зазнали впливу радіації. Аби вберегти населення, влада створила зону відчуження радіусом 20 км: понад 150 000 людей були змушені евакуюватися.
Раніше Заборона розповідала про загрози, які несе присутність окупантів на Запорізькій АЕС, можливість повторення Чорнобильської катастрофи та покарання для росіян за ядерний тероризм.
Читати більше новин в Telegram