Читаєте зараз
Volvo зробила пустельні БТР для ЗСУ: чим вони особливі

Volvo зробила пустельні БТР для ЗСУ: чим вони особливі

Ilona Kivva
Автор:
  • Франція передасть Україні вкрай витривалі і високопрохідні бронетранспортери.
  • У цих БТР є окрема модифікація, розроблена тільки для спецпризначенців.
  • Країна-союзниця додасть САУ Caesar, які успішно застосовують українські захисники.

Оборонна компанія Arquu, яка належить автогіганту Volvo, зробила партію військових бронемашин Bastion спеціально для Збройних сил України. Головною особливістю техніки є те, що вона здатна витримувати найекстремальніші температурні умови та має високу прохідність на піщаних та кам’янистих ґрунтах.

Заборона розповідає про характеристики зброї.


Бронетранспортери Bastion: характеристики

Франція відправить в Україну 20 броньованих військових транспортерів. Міністерство оборони країни-союзниці уклало контракт на їх виробництво з компанією Arquu, яка входить у концерн Volvo, і виготовлення вже завершується, повідомляє La Tribune з посиланням на власні джерела.

Також Франція підготувала для українських захисників, за різними даними, від шести до 12 самохідних гаубиць Caesar. Їх взяли із партії, яку у країни замовила Данія, пише Le Monde.

Перші Бастіони зійшли з конвеєра у 2010 році. Їх розробляли у першу чергу для французького спецназу, який діяв у Африці, а також для експорту у країни Близького Сходу. Цим зумовлена їхня головна особливість — здатність працювати у екстремальних температурних умовах: від -25°C до +55°C. На борту у спеціальних відсіках можна зберігати 120 л питної води. Також броньовик має високу ступінь прохідності, адже мав швидко переміщуватися по піщаних і кам’яних пустелях, зазначили у Military Today.

Читати більше новин в Telegram

Для управління БТР достатньо двох людей екіпажу. Машина може перевозити до десяти військових у повному екіпіруванні. Броня забезпечує захист від бронебійних снарядів калібру 7.62х39 мм і осколків артилерійських боєприпасів. З додатковим комплектом броні машина може витримати удар стандартних натовських бронебійних снарядів калібру 7.62х51 міліметр. Фактично, броню можна посилювати або послаблювати в залежності від місій (додатковий захист робить машину важчою і дещо сповільнює хід).

БТР Бастіон зсередини. Фото: Arquus

Bastion має видовжений корпус, що забезпечує покращений протимінних захист. Також посилено днища. Бастіон здатен витримати вибухи, еквівалентні шести кілограмам тротилу під будь-яким колесом або будь-де під корпусом.

На даху БТР є кріплення для установки трьох автоматичних гранатометів калібру 40 мм або трьох кулеметів типу MG3. Це велика перевага, адже на бронетранспортер зазвичай можна встановити одну або максимум дві одиниці зброї.

Короткі характеристики:

  • бойова маса — 12 тонн;
  • шасі — колісне 4х4,
  • швидкість ходу — до 110 км/год по шосе;
  • дальність ходу — до 1400 км по шосе.

Є окрема версія Бастіонів під назвою Patsas. Ці машини призначені для військових спецпідрозділів. Можуть перевозити максимум п’ять солдатів. Мають відкидний кузов і дещо слабшу броню, ніж у основній версії, але на дах можна встановити протитанкову ракетну установку.

Раніше Заборона розповідала про наймасовіші у світі бронетранспортери М113, які країни-союзниці постачають Україні, та про те, чому вони одні з найкращих. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій