Читаєте зараз
Вони дивом вижили в пеклі. Заборона поговорила з людьми з ТЦ «Амстор»

Вони дивом вижили в пеклі. Заборона поговорила з людьми з ТЦ «Амстор»

Ilona Kivva
Автор:
  • 27 червня російські ракети поцілили в найбільший торговельний центр Кременчука, в якому на момент удару знаходилися сотні людей.
  • Ті, хто вижив в охопленій полум’ям будівлі, з осколками в тілі шукали вихід, щоб не згоріти і не задихнутися.      
  • Декому вдалося вибратися, знайшовши вихід з ТЦ завдяки сонячному світлу і проваллях у стінах.

Десяткам людей в торговельному центру в Кременчуці довелося власними силами вибиратися з палаючої будівлі з важкими пораненнями, щоб не згоріти живцем. Рятувальники гасили пожежу і розбирали уламки більше чотирьох днів і щодня знаходили рештки понівечених вогнем тіл. Загалом внаслідок вибуху в «Амсторі» загинули 22 відвідувачів і працівників ТЦ, постраждали понад 60, з них — 23 знаходяться у лікарнях.

Заборона поговорила з людьми з торговельного центру «Амстор», яким дивом вдалося вижити після ворожої ракетної атаки.


Удар по Кременчуку: історії про перші хвилини в центрі

Ворожий авіаудар ракетами Х-22 стався в Кременчуці 27 червня 2022 року. Росіяни поцілили по найбільшому торговельному центру в місті, де на той момент перебували близько 200 людей. Стався вибух і будівлею почала розповсюджуватися пожежа. Працівник одного з магазинів ТЦ Олександр Шулімов, якому пощастило вижити внаслідок вибуху, розповів журналістам  Заборони, що близько двох хвилин після прильоту в «Амстор», бачив тільки темряву і не міг зорієнтуватися, як вибратися назовні, одну його ногу розірвало осколками.

«Все чорне, дим. Я повзу на колінах… І в далечині бачу сонце. Мозок підключається і розуміє, що треба вилазити. Вилажу, дивлюся, виліз з-під машини, що горить, з-під уламків цього всього», — говорить Олександр.

Ще один співробітник центру Микола Ізмайлов від сили вибуху впав на землю і втратив свідомість. Коли прийшов до тями, побачив колег, які вибиралися з охопленої полум’ям будівлі через пролом у стіні. Вціліли працівники і відвідувачі допомагали одне одному якомога швидше вийти назовні. 

«Йшли на світло усі… Коли вийшли з будівлі по уламках, дійшли до залізниці, щоб не по каменях та уламках бетону йти. Так і вибиралися», — каже Микола.

Усі інші пацієнти — у стабільному стані і продовжують отримувати лікування. Микола і Олександр мають травми ніг. Після закінчення лікування обидва проходитимуть тривалу реабілітацію.  «Про терміни відновлення поки культурно мовчимо. Треба хоча б ходити почати заново. Одужаємо, будемо далі жити», — обіцяє Микола Ізмайлов.

Вже на вулиці першу допомогу постраждалим спочатку надавали ті працівники магазинів торгівельного центру, які раніше змогли вибратись з нього неушкодженими. Згодом поранених передавали лікарям швидкої. Більшість з постраждалих отримали множинні осколкові поранення тулуба, рук і ніг та голови.

З 24 госпіталізованих один чоловік помер в лікарні 27 червня через важку черепно-мозкову травму, одну жінку перевезли у реанімацію в Київ, зазначає лікар Кременчуцької лікарні інтенсивного лікування Іван Жуков.

Раніше Заборона розповідала про ракетний удар по Одещині. Внаслідок ворожої атаки загинула 21 людина.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору