Читаєте зараз
ВООЗ попередила про спалах хронічних захворювань до 2030 року

ВООЗ попередила про спалах хронічних захворювань до 2030 року

Ilona Kivva
Автор:
  • До 2030 року прогнозується близько 500 млн нових випадків хронічних хвороб.
  • Лікування коштуватиме понад $300 мільярдів.
  • ВООЗ рекомендує державам заохочувати заняття спортом та будувати інфраструктуру для цього.

Людству загрожує сплеск нових випадків неінфекційних хвороб — сприяє цьому недостатня фізична активність. Спорт може покращити ситуацію, але це залежить як від дій урядів країн, так і від кожної\кожного\кожних окремо.

Заборона розповідає про наслідки зростання хронічної захворюваності та рекомендації ВООЗ щодо фізичної активності. 


Фізична активність у світі: дослідження ВООЗ

Надто низька кількість фізичних вправ завдасть значних збитків людству до 2030 року. Дослідники проаналізували дані про активність людей у 194 країнах світу і дійшли висновків, що якщо не змінити поточну ситуацію, до кінця десятиліття буде зафіксовано близько 500 млн нових випадків хронічних захворювань, ідеться в звіті Всесвітньої організації охорони здоровʼя.

«За відсутності змін у нинішніх масштабах малорухливого способу життя витрати на лікування становитимуть більше $300 мільярдів […] Майже половина нових випадків неінфекційних захворювань (47%) будуть спричинені гіпертонією, а 43% – депресією», — зазначили у ВООЗ. Очікується, що 75% всіх випадків відбудуться у країнах з нижчого за середній по вищий за середній рівні доходу.

Існує багато причин, чому люди недостатньо фізично активні, проте на показники впливають і держави. Зокрема, менше половини країн світу мають національну політику щодо фізичної активності, а також стандарти для проєктування доріг, які роблять піші та велосипедні прогулянки безпечнішими. Тому ВООЗ закликає заохочувати заняття спортом, будувати відповідну інфраструктуру та краще збирати дані про доступ людей до неї.

Читати більше новин в Telegram

Скільки треба займатися спортом

Фізична активність залежить і від дій кожної людини. Це стосується всіх рухів, у тому числі під час дозвілля, проте ВООЗ рекомендує коригувати їхню частоту залежно від віку:

  • дітям молодшого віку варто займатися різними видами фізичної активності будь-якої інтенсивності не менше 3 годин на день, а у віці 3-4 років щонайменше годину з цього часу варто виділяти на вправи помірної і високої інтенсивності.
  • діти й підлітки віком 5–17 років повинні щодня не менше 60 хвилин займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності. А тричі на тиждень — включати вправи на розвиток скелетно-м’язових тканин.
  • люди старше 18 років повинні приділяти не менше 150 хвилин на тиждень для занять середньої інтенсивності або не менше 75 хвилин на тиждень для занять високої інтенсивності. Для додаткового зміцнення здоров’я рекомендується збільшити тривалість вправ до 300 хвилин на тиждень. Для підтримки і зміцнення скелетно-м’язової системи слід принаймні двічі на тиждень виконувати силові вправи, які задіюють основні групи м’язів.
  • літнім людям з обмеженою мобільністю варто щонайменше тричі на тиждень виконувати вправи на рівновагу, що запобігають ризику падінь.

Регулярна фізична активність допомагає запобігти та лікувати хронічні захворювання, такі як хвороби серця, інсульт та діабет. Вона також допомагає запобігти гіпертонії, підтримувати здорову вагу, може покращити психічне здоров’я, якість життя та самопочуття.

Раніше Заборона розповідала про сценарії ВООЗ щодо подальшого розвитку пандемії COVID-19. За найкращим із них вірус залишиться, але його штами будуть менш суворими.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій