Читаєте зараз
МОЗ попередило про новий пік COVID в Україні: чи буде локдаун

МОЗ попередило про новий пік COVID в Україні: чи буде локдаун

Ilona Kivva
Автор:
  • У жовтні прогнозується збільшення кількості хворих на COVID-19 по всьому світові.
  • Обмеження у звʼязку пандемією в Україні впроваджуватимуть лише на регіональному рівні.
  • Міністерство охорони здоров’я має противірусні препарати, тому пацієнти з коронавірусом можуть отримати ліки проти COVID безкоштовно.

Медики очікують зростання COVID-захворюваності восени 2022 року. В Україні є достатньо вакцин для перших щеплень, а також вже можна ставити другу бустерну дозу. З огляду на військові дії всеукраїнський карантин навряд чи буде оголошено, втім, влада на місцях може ухвалити рішення про окремі обмеження. 

Заборона розповідає про чергову хвилю коронавірусу та можливі обмеження у звʼязку з пандемією.


Карантин восени 2022 року

Міністерство охорони здоровʼя України фіксує зростання кількості захворювань на ковід і радить застосовувати обмеження у звʼязку з вірусом. Втім, на загальноукраїнському рівні локдаун не планують запроваджувати. Однак на регіональному можуть проводити профілактичні заходи.

«Відповідними рішеннями комісії ТЕБ та НС області можуть застосовувати масковий режим у місцях масового скупчення, в громадському транспорті, рекомендувати носити маски в закладах охорони здоров’я. Такі заходи можуть зменшувати кількість нових випадків коронавірусної хвороби», – сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, у зв’язку воєнним станом коронавірусні обмеження були не скасовані, а лише призупинені. Кузін нагадав, що при запровадженні відповідних заходів важливо враховувати питання безпеки.

Читати більше новин в Telegram

Медична система, запевняють в МОЗ, готова до хвилі захворювань. Зокрема було профінансовано закупівлю автономних кисневих станцій для медустанов, є противірусні препарати Молнупіравір та Paxlovid.

«Тому, якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби і ви пройшли діагностування, звертайтеся до сімейного лікаря. Ці препарати видаються безкоштовно», – сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Також необхідно вакцинуватися проти COVID-19, адже щеплення запобігає перебігу хвороби.  

Раніше Заборона розповідала про дозвіл МОЗ робити друге бустерне щеплення від коронавірусу усім повнолітнім. Також дозволено проводити основний курс вакцинації від коронавірусу дітям віком 5-11 років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій