'
Читаєте зараз
ВООЗ схвалила для використання індійську COVID-вакцину. Начебто ефективна проти штаму Дельта

ВООЗ схвалила для використання індійську COVID-вакцину. Начебто ефективна проти штаму Дельта

Yevhen Koziarin
Коваксін
  • Covaxin схвалено для використання в екстрених умовах.
  • У ВООЗ заявили, що препарат підходить для країн з низьким і середнім доходом через зручність зберігання.
  • Вона начебто захищає від важких форм хвороби і штаму Дельта (65,2%)

3 листопада 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину від коронавірусу Covaxin для використання в екстрених умовах. Це восьмий препарат, який дозволила використовувати ВООЗ.

Заборона розповідає про цю вакцину та її особливості.


COVAXIN: яка ефективність вакцини

Вакцина розроблена на основі інактивованого вірусу SARS-CoV-2. Її виробляє індійська компанія Bharat Biotech у співпраці з Індійською радою з медичних досліджень.

У ВООЗ заявили, що вакцина ефективна проти будь-якого перебігу коронавірусу на рівні 78%. «Технічна консультативна група визначила, що вакцина Covaxin відповідає стандартам ВООЗ щодо захисту від COVID-19. Користь від вакцини значно перевищує ризики, її можна використовувати», — йдеться у повідомленні.

Сама компанія раніше заявила, що вакцина показала ефективність 77,8% за підсумками третьої фази клінічних випробувань та захищає від важких форм хвороби і штаму Дельта (65,2%).

Читати більше новин в Telegram

«COVAXIN продемонструвала 77,8% ефективність вакцини проти симптоматичного захворювання COVID-19. Ефективність проти важкого перебігу хвороби COVID-19 становить 93,4%», — заявили в компанії.

Рекомендації ВООЗ щодо використання

Стратегічна консультативна група експертів ВООЗ з імунізації рекомендувала робити щеплення двома дозами з інтервалом у 28 днів людям віком від 18 років і старше.

«Наявні дані щодо вакцинації для вагітних недостатні для оцінки безпеки чи ефективності вакцини під час вагітності», — заявили експерти.

У ВООЗ додали, що вакцина починає повністю захищати через два тижні після другого щеплення. На думку науковців, препарат підходить для країн з низьким і середнім рівнем доходу через легкість зберігання.

Covaxin, за даними виробника, не потребує зберігання при низькій температурі та готова для використання у вигляді рідині в багатодозових флаконах.

Поки що вакцина схвалена для екстреного використання у 20 країнах світу, зокрема у Бразилії, Індії, Ірані, Мексиці і у низці країн Африки. У жовтні 2021 року в Індії видали дозвіл на екстрене використання вакцини Covaxin для дітей з двох років.

Таким чином ВООЗ схвалила вже вісім вакцин. Китайські — Sinovac та Sinopharm, а також Pfizer/BioNTech, Janssen (Johnson&Johnson), AstraZeneca,Covisheld і Moderna.

Раніше Заборона розповіла про перші ліки проти коронавірусу у формі таблеток, який перевіряють в ЄС.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій