Читаєте зараз
Ворог хоче прорватися до Авдіївського коксохімічного заводу: чому він такий важливий

Ворог хоче прорватися до Авдіївського коксохімічного заводу: чому він такий важливий

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. 
  • Ворог посилив штурмові дії у перші тижні лютого-2024. В результаті штурмових дій окупаційні війська підійшли до кар’єру та зайшли у приватний сектор міста.
  • Основною ціллю ворога на півночі від міста, ймовірно, є Авдіївський коксохімічний завод.

Підприємство та район навколо є важливою складовою лінії оборони українських воїнів. Тож відхід від цих позицій суттєво ускладнить оборону безпосередньо міста. При цьому сама Авдіївка, ймовірно, є більше політичною, аніж стратегічною ціллю для РФ.

Заборона розповідає про ситуацію на одному із найгарячіших напрямків фронту.

Авдіївка: яка ситуація у місті на 13 лютого

Українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Так, лише за 12 лютого Сили оборони відбили 22 атаки ворога в районі міста та ще сім атак біля Тоненького та Невельського.

Ворог посилив штурмові дії у перші тижні лютого-2024. Також росіяни суттєво збільшили кількість обстрілів міста авіаційними бомбами — вона сягає кількох десятків на добу. Крім цього, на північному сході вони прорвали українську оборону та суттєво просунулися вперед. У результаті штурмових дій окупаційні війська підійшли до Авдіївського кар’єру та зайшли у приватний сектор міста.

Поліцейський Геннадій переконує місцевого жителя, який живе в напівзруйнованому будинку, евакуюватися, 30 жовтня 2023 року, Авдіївка, Україна. Фото: Vlada Liberova / Libkos через Getty Images

«Є ДРГ, вони заходять у місто, українські військові їх ліквідовують та знешкоджують, ці групи дуже численні. Окупанти можуть десь в місті перебувати, на околицях, в старій частині міста, але про захоплення такої великої території міста мова не йде. Дуже багато аналітиків, на жаль, використовують дані зі сторони РФ, мене це особисто хвилює. Наразі є бої в Садовому товаристві, біля Авдіївського коксохімічного заводу», — розповів «Новинам Донбасу» голова міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

Читати більше новин в Telegram

Коксохімічний завод: план росіян

Саме Авдіївський коксохімічний завод, ймовірно, основною ціллю ворога на півночі від міста. Річ у тім, що сам завод та район навколо є складовою лінії оборони ЗСУ. Відхід від цих позицій суттєво ускладнить оборону безпосередньо міста.

Загалом взяття Авдіївки, за словами Барабаша, для РФ є більше політичним, аніж стратегічним рішенням.

«Безумовно, воно [рішення] було прийняте в Кремлі. Ми бачимо, скільки разів вони змінювали ці дедлайни з захоплення міста. Спочатку планувалося захопити Авдіївку напередодні дня народження президента РФ [7 жовтня]. Потім мова йшла про 14 грудня, але не склалося, потім — Новий Рік, а зараз відклали захоплення до президентських виборів у РФ, які пройдуть у березні 2024 року. Російські військові намагатимуться робити все можливе саме до цієї дати, бо інших варіантів в них немає. У РФ немає жодної людини, яка могла б зараз дати команду зупинити ці наступи, окрім Путіна», — вважає голова МВА.

Раніше Заборона розповідала про забруднення Чорного моря мінами. Це створює загрозу не тільки для українського цивільного судноплавства та експорту українського зерна, а й для судноплавства інших держав басейну. Економіки Туреччини, Болгарії та Румунії сильно зав’язані на морській логістиці.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій