Читаєте зараз
Ворог тисне лобовими штурмами біля Авдіївки та Бахмуту: ЗСУ відійшли на кількох ділянках

Ворог тисне лобовими штурмами біля Авдіївки та Бахмуту: ЗСУ відійшли на кількох ділянках

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага прикута до подій, що відбуваються на Сході та Півдні України.


Південний напрямок: бойові дрони ЗСУ літають на глибині 25 кілометрів у тилу противника

  • На першому тижні грудня 2023 року найактивнішим напрямком на Півдні залишалась ділянка фронту на лівобережжі Херсонщини, де ЗСУ продовжують намагатись розширювати власний плацдарм. Аналізуючи пабліки російських «військкорів» та закордонних спостерігачів, можна дійти висновку, що головна перевага РФ на цьому напрямку — це дальні засоби ураження, зокрема авіація, яка продовжує скидати крилаті авіабомби по позиціях українських оборонців. ЗСУ, судячи з повідомлень тих самих російських «військкорів», мають перевагу у застосуванні бойових дронів та мінометів. 

На цьому напрямку українські дрони наразі вже долітають до південних окрайок лісу біля населеного пункту Кринки та до Нової Маячки й Подо-Калинівки, що за 25 кілометрів на південь від Кринок, де зараз розташовані позиції ЗСУ. 

Східний напрямок: армія РФ обходить Авдіївку з північно-західного боку

  • На Сході України окупаційні війська продовжують кидати великі ресурси для оточення Авдіївки. Головною точкою зосередження зусиль для РФ залишаються північні окрайки міста. За допомогою численних лобових атак росіянам вдалося досягти тактичних успіхів та просунутись біля населеного пункту Степове, що північніше від Коксохімічного заводу. Також ворог активно йде у штурми на ділянці між Коксохімічним заводом та Степовим.

Ось як характеризує ситуацію біля Авдіївки один з телеграм-каналів, що веде український військовий: «Авдіївський [напрямок] — важка ситуація між Степовим та АКХЗ. Масовані лобові атаки дозволили ворогу мати успіхи тактичного характеру. Точкових змін на користь ворога, на жаль, вистачає».

  • Активні наступальні дії росіян продовжуються і на Бахмутському напрямку. Там найгарячішими ділянками залишаються та, що біля населених пунктів Кліщіївка, і та, що південніше від Бахмуту та біля Хромового (північ). Активність окупаційних військ призвела до певних тактичних результатів: за інформацією ресурсу Deep State Map, росіянам вдалось просунутись приблизно на 1 км з півночі Кліщіївки на південь.

Ситуацію у Хромовому описав телеграм-канал «Демонський Бахмут»: «За залишки Хромового продовжуються пекельні бої. Це село як населений пункт перестало існувати ще минулої зими. Але він зберігає оперативно-тактичну важливість».

  • З настанням грудня росіяни активізували штурми і у Мар’їнці. Більша частина населеного пункту була окупована раніше, але західні околиці міста досі залишаються під контролем ЗСУ. На цьому тижні російським окупаційним військам вдалось досягти тактичних успіхів та просунутись західніше, однак повністю витіснити ЗСУ з населеного пункту ворогу наразі не вдається.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій